Rate this post

Ako bojovať s vysokou vlhkosťou v kúpeľni?

 

Vysoká vlhkosť v interiéri dokáže obyvateľom domácnosti znepríjemniť život. Najmä alergikom, ktorí majú astmu, problémy s plesňami, môže spôsobiť vážne zdravotné komplikácie.

Ako teda bojovať s vysokou vlhkosťou v kúpeľni?

Výber kvalitnej škárovacej hmoty

 

Úspešne bojovať s vlhkosťou vám pomôžu aj odolnejšie škárovacie hmoty. Práve kvalitné škárovacie hmoty totiž zabraňujú, aby sa v priestore medzi škárami rozmnožovali plesne a spôsobili by nielen znehodnotenie kúpeľňového zariadenia, ale aj zhoršenie kvality vzduchu v kúpeľni. Silný alergik má problémy aj so začínajúcimi plesňami, preto rozhodne nepodceňujte výber škárovacej hmoty. Škárovacie hmoty však dobre ochránite, ak budete mokré plochy v škárach utierať dosucha, a to kvalitou savou švédskou utierkou.

Ako bojovať s vysokou vlhkosťou v kúpeľni?

Pravidelné vetranie

 

Vysoká vlhkosť v kúpeľni po osprchovaní a kúpaní nesmie ostať v miestnosti. Je potrebné ju dostať preč, a to docielite jedine tak, že kúpeľňu budete pravidelne vetrať. Aby ste zabránili šíreniu vlhkosti po domácnosti, otvorte najbližšie okno pri kúpeľňových dverách a všetky ostatné pozatvárajte. Takto unikne vlhkosť cez otvorené okno a nebude sa šíriť po dome/ byte. V kúpeľniach v panelákoch nezabúdajte mať zapnutý ventilátor počas sprchovania, ale aj po osprchovaní. Ako ale zistíte, že vlhkosť z kúpeľne úplne zmizla? Úplne jednoducho. Zrkadlo a obklad v kúpeľni už nebudú zarosené.

Ako bojovať s vysokou vlhkosťou v kúpeľni?

Pohlcovač vlhkosti a kvety

 

Do kúpeľne a za dverami kúpeľne umiestňujte pohlcovače vlhkosti. Tie nasajú prebytočnú vlhkosť a zabránia tak vytváraniu plesní v kúpeľni. Ak máte priestor, umiestnite do kúpeľne aj kvety. Vopred sa však poraďte s kvetinármi, ktorí vám odporučia kvety, ktoré zvládnu aj také náročné podmienky aké budú mať v kúpeľni.

Nezabúdajte utierať všetky mokré plochy a ak zbadáte prasklinu v obklade, poprípade sa vám obkladačka odlepí, použite tmel, ktorý tento problém vyrieši.

Vysoká vlhkosť v kúpeľni vám robiť problémy nebude, ak sa budete držať týchto praktických rád.