Rate this post

Najlepšie notebooky – ak Vám starý notebook odišiel, stojíte pred otázkou kúpy nejakého nového? Ako si však vybrať ten najlepší pre Vás? Veľakrát veľmi ťažká, pretože na trhu je už tak veľa notebookov, že je ťažké nájsť ten správy pre Vás. Niekdy je to ako hľadať ihlu v kope sena. Dôležité je si vybrať čo najkvalitnejší notebook – taký, ktorú bude spĺňať veľké množstvo požiadaviek.

Najmä ženy si dávajú záležať na výzore a farbe notebooku a nekúpia si tým pádom hocijaký. Na notebooky je kladených množstvo požiadaviek – aby mal dobrú kvalitu, aby bol ľahký, tenký. Aby bola aj jeho veľkosť vyhovujúca. Dôležité je aj to, či si notebook dokáže pripojiť k rôznym káblom, koľko energie spotrebuje,aká je výdrž batérie a veľa ďalších vecí. V tomto článku Vám prinášame zopár tipov, ako si vybrať ten TOP pre Vás a oboznámime Vás s niektorými (možno) neznámymi údajmi.

notebook

Dôležité je si uvedomiť na čo Vám notebook má slúžiť a na čo ho potrebujete

Najlepšie notebooky – okrem mnohých značiek notebookov, ktoré na trhu máme, je prvou vecou, nad ktorou sa treba zamyslieť je to na čo budete Váš notebook využívať najviac. Pre tých, ktorí radi surfujú po internetových stránkach, radi stále objavujú niečo nové, pozerajú najnovšie filmy, počúvajú hudbu prinášame do pozornosti multimediálne notebooky. Pri týchto notebookoch si treba všímať ich konektivitu, kvalitný displej či výkon. Dôležité je aby mal takýto notebook dostatočnú pamäť. Je vhodný aj pre fotografov a umelcov, ktorí radi upravujú a vylepšujú svoje fotografie.

Najlepšie notebooky

Ďalšou kategóriou, ktorý sme chceli dať do pozornosti sú herné notebooky. Aj pri týchto typoch notebookv, sa ako prvé treba zamyslieť nad tým, či potrebujete práve takýto druh notebooku. Prečo? Pretože ak tento herný notebook bude používať väčšinu času doma a bude stále len položený na stolíku, lacnejšou alternatívou kúpy bude skôr desktop. Ak však potrebujete sledovať napríklad online e-športy, bude lepším riešením práve herný notebook. Tento notebook je vhodný aj pre tých, ktorí neustále chodievajú z internátu domov a naopak. Využijú ho tým pádom aj študenti. Chceli by sme však upozorniť, že typy herných notebookov, sú už drahšou investíciou, dokonca až do 2 000 eur.

Iným typom sú business notebooky. Už z jeho názvu vyplýva, že ich využijú businessmani, podnikatelia a podobne tí, ktorí pracujú na notebooku neustále a využívajú rôzne tabuľky, programy a tak ďalej.

Dôležité sú rozmery a váha notebooku

A tu sa zastavíme opätovne pri probléme: načo notebook potrebujete. Od toho s totiž to odvíjajú rozmery nového notebooku.

  • Ak potrebujete notebook taký, ktorý sa rýchlo prenáša, je ľahký a tenký – zvoľte notebooky s rozmerom 11″ – 11,6″. Sú charakteristické svojou pomerne nižšou cenou, no o to väčšou mobilitou.
  • O čosi väčšie sú notebooky s rozmermi 12″ až 14″. Sú to stále tie notebooky, ktoré sú ľahké a nenáročné na prenášanie domov, do práce či do školy. V tejto kategórií notebookov, nájdete aj notebooky s označením slimbooky alebo ultrabooky.
  • najpredávanejšia kategória notebookov – notebooky s rozmerom 15,6″. Tieto notebooky sú stále tenké a ľahké a preto si ich kedykoľvek môžete hodiť do ruksaku či kabelky a vziať si ho so sebou. V tejto kategórií notebookov nájdete také, ktoré sa bežne kupujú, ale aj také, ktoré sú už funkciami vybavenejšie a kvalitnejšie a pritom stále cenovo dostupné!
  • väčšie notebooky – 16″ a viac – tieto notebooky dokážu už plne nahradiť stolný počítač v domácnosti. Tí, ktorí sa rozhodnú pre typ práve takéhoto notebooku, získajú okrem väčšej obrazovky, aj vyššiu kvalitu obrazu.

notebook

Najlepšie notebooky – kritérií podľa ktorých vyberať a následne kupovať notebook, je naozaj veľa. Je dôležité zbať aj na rozlíšenie či typ displeja (lesklý alebo matný). Ďalej to, ako dlho vydrží batéria notebooku a aká je celková pamäť notebooku. Tiež spomínaná konektivita alebo operačný systém notebooku. Konkrétnych typov notebookov je na trhu naozaj veľa (napr. asus, lenovo, acer atď).

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.