5 (100%) 1 vote

Ako prekonať strach zo zoznamovania a nájsť si dobrého partnera?

 

Niekedy sa nám aj napriek veľkej snahe nedarí nájsť si dobrého partnera. Tí, ktorí žijú vo vzťahu už niekoľko rokov, tvrdia, že najprv je potrebné zažiť pár nevydarených vzťahov a až potom sa nám podarí nájsť si dobrého partnera.

Ak ale máte strach zo zoznamovania, ale chcete si nájsť dobrého partnera, čo vám ho pomôže prekonať? Zoznámenie sa s niekým novým novým je pre introvertov hotová nočná mora. Musia vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Zrazu budú mať okolo seba veľa ľudí, ktorí sa s nimi budú chcieť zoznámiť.

Ako prekonať strach zo zoznamovania a nájsť si dobrého partnera?

Zabuchnite dvere za minulosťou

 

Porovnávanie mužov išlo nám ženám vždy dobre, pričom sme si ani neuvedomovali a vyberali sme si povahovo podobných partnerov. Príčinou nevydarených vzťahov mohol byť aj iný typ osobnosti partnera a my ženy sme špecialistky vo výbere rovnakých, resp. podobných partnerov.

Ak stále premýšľate nad nevydareným vzťahom a stále sa vraciate do minulosti, uvedomte si, že neustálym sa vracaním do minulosti škodíte sebe a v takomto prípade si nikdy nenájdete (dobrého) partnera. Zabuchnite dvere za minulosťou a nevracajte sa k tomu, čo je už dávno minulosťou.

Verte si

 

Ak máte nízke sebavedomie a sebadôvera sa blíži k nule, dobrého partnera si nikdy nenájdete. Akurát tak natrafíte na nejakého špekulanta, ktorý vás bude využívať. Verte si a uvidíte, že sa vo vašom živote objaví niekto, s kým v budúcnosti budete môcť tvoriť pár. Sebadôvera jedinca je pre zdravý vzťah veľmi dôležitá.

Ak ste čítali viaceré články na tému ako sa zoznámiť, určite v nich bolo písané aj to, aby ste si verili, pretože bez toho by váš vzťah nebol šťastný.

Ako prekonať strach zo zoznamovania a nájsť si dobrého partnera?

Topky Singles

Ak máte strach zo zoznamovania a túžite si nájsť dobrého partnera na celý život, pokojne môžete vyskúšať aj registráciu do online zoznamky. Z internetových zoznamiek vám odporúčame zoznamku Topky Singles. Nájdete tam viaceré tematické zoznamky, z ktorých vás aspoň jedna určite zaujme.