5 (100%) 1 vote

Ako sa bude v budúcnosti vyvíjať automobilový priemysel?

 

Už dávno je známe, že automobilový priemysel negatívne vplýva na naše zdravie. Škodliviny, ktoré sa do ovzdušia dostávajú práve z áut, ničia naše pľúca a výrazne znečisťujú životné prostredie. Je preto prirodzené, že sa zamýšľame nad tým, ako sa bude v budúcnosti vyvíjať automobilový priemysel.

Alternatívne pohony

 

Teraz je na cestách prevažne veľa dieselových áut a benzínových áut, ktoré negatívne vplývajú na ovzdušie. Hovorí sa, že v budúcnosti by sa malo viac zameriavať na autá s alternatívnymi pohonmi. Obrovským pozitívom tejto doby je, že záujem o hybridy – autá, ktoré v dnešnej dobe aspoň čiastočne prispievajú k zníženiu výfukových plynov v ovzduší, sa zvyšuje.

Aj na Slovensku sa vyrábajú a distribuujú kvalitné elektromotory. V prípade, že máte doma auto s elektromotorom a znehodnotí sa vám, môžete si objednať nové elektromotory aj od slovenských výrobcov. Alternatívne pohony budú jediným riešením, ako neobmedziť jazdenie a zároveň šetriť životné prostredie.

Budúcnosťou okrem elektromobilov budú aj vodíkové autá. Je to však ešte dlhá cesta, kým benzínové autá a dieselové autá budú nahradené práve elektromobilmi a vodíkovými autami.

Obmedzenie starých áut na cestách

 

Automobilový priemysel by sa v budúcnosti mal orientovať na výrobu áut s alternatívnymi pohonmi. Dnes nie je problém kúpiť auto s dobrými prevodovkami a inými dôležitými automobilovými súčiastkami.

V budúcnosti by sa mal ale automobilový priemysel zamerať na zníženie počtu starých ojazdených áut na cestách. Práve tieto autá sú totiž najväčšími znečisťovateľmi životného prostredia a ak sa obmedzí ich množstvo, výrazne sa skvalitní vzduch, ktorý dýchame.

Automobilový priemysel má budúcnosť, ak bude ponúkať autá, ktoré neznečisťujú životné prostredie. Pomôcť môže carsharing, ale aj výstavba nabíjacích staníc.

Zdroj obrázka:

Autor: buffaloboy / Shutterstock.com