5 (100%) 1 vote

Ako si organizovať oblečenie v šatníkovej skrini?

 

Mnohé ženy sa často pasujú s problémom, kedy nemôžu nájsť obľúbené oblečenie a kým ho nájdu, vyhádžu pol skrine. Všetko je ale o organizácii oblečenia.

Ako si ale organizovať oblečenie v šatníkovej skrini?

Ako si organizovať oblečenie v šatníkovej skrini?

Trieďte oblečenie na sezóny

 

Aby sa vám nemiešali hrubé svetre s krátkymi topmi, je potrebné všetko oblečenie, čo máte v šatníkovej skrini, vytriediť podľa sezóny. Takto budete mať prehľad, kde čo máte. Prirodzene oblečenie aktuálnej sezóny majte v dostupných policiach, aby ste nemuseli zakaždým vyberať rebrík, poprípade brať stoličku, aby ste sa dostali k obľúbeným kúskom, ktoré si chcete v daný deň obliecť. Aktuálne začína sezóna jeseň/ zima, preto majte v dostupných policiach vstavaných skríň/ šatníkových skríň svetre, teplé kardigány, tenké roláky, topy s dlhými rukávmi, hrubšie legíny a elegantné nohavice.

Ak si plánujete kúpiť väčšiu šatníkovú skriňu, odporúčame vyberať také, ktoré majú dobré posuvné systémy, ktoré vám pomôžu ušetriť priestor v spálni, a to tak, že dvere šatníkovej skrine budete posúvať do strán, nie otvárať do miestnosti. Posuvné systémy sú na vstavaných skriniach veľmi praktické a dokážu uľahčiť prístup do konkrétnej časti šatníkovej skrine.

Využite priestor pod časťou na vešanie

 

Súčasťou šatníkových skríň je aj priestor na vešanie. Vešať by ste mali kabáty, saká, elegantné blúzky, ale aj pletené kardigány. Aby ste však tento priestor využili naplno, odporúčame vám pod zavesené veci umiestniť uzatvárateľný priesvitný plastový box, do ktorého môžete ukladať šatky, šály, čiapky, rukavice, teplé čelenky, ale aj štucne. Tieto doplnky, ktoré potrebujete mať neustále pri sebe, môžete mať takto spolu na jednom mieste.

Ak ale máte v predsieni komodu, môžete mať tieto doplnky aj tam. Bola by škoda nevyužiť tento priestor pod priestorom na vešanie.

Ak máte dverové šatníkové skrine, dbajte o to, aby boli tieto skrine stabilné a aby mali kvalitné úchytky.

Ako si organizovať oblečenie v šatníkovej skrini?

Univerzálne veci vždy na dostupnom mieste

 

Vždy, keď otvoríte skriňu, najdostupnejšie by mali byť univerzálne veci, ako topy s dlhmi rukávmi, mikiny, ale aj džínsy. Zorganizujte si oblečenie tak, aby ste tieto najpoužívanejšie veci nemali na ťažko dostupných miestach.