5 (100%) 1 vote

Ako skladovať šperky?

 

Aj vám sa často stáva, že neviete, kde máte obľúbený náhrdelník, ktorý rada nosievate k neutrálnym rolákom a nohaviciam? Pri zlom usporiadaní šperkov a nevhodnom skladovaní sa môže stať, že svoj obľúbený šperk nebudete môcť nájsť a ak sa vám to už aj podarí, je vysoká pravdepodobnosť, že bude omotaný okolo ostatných šperkov.

Vytvorte si systém v ukladaní šperkov. Poradíme vám, ako ich skladovať, aby sa neznehodnotili.

Kúpte si priestrannú šperkovnicu

 

Aby mal každý šperk svoje miesto, je potrebné ich ukladať do šperkovnice. Ak žiadnu nemáte, čím skôr si ju zaobstarajte. V ponuke šperkovníc nájdete zdobené drevené šperkovnice, drevené hracie šperkovnice určené skôr pre malé parádnice, elegantné kožené šperkovnice od svetových značiek, ale aj vintage drevené šperkovnice. Výber je len na vás, záleží od toho, čo preferujete. Dôležité je, aby mala šperkovnica bohaté členenie – viacero priehradok na bezpečné odloženie šperkov.

Ako skladovať šperky

V šperkovnici oceníte aj priestor na odkladanie hodiniek a menšie zrkadielko.

Aby sa vám šperky neznehodnotili, okrem veľkosti priehradok klaďte dôraz aj na polstrovanie priehradok. Každá jedna priehradka v šperkovnici by mala byť polstrovaná kvalitnou látkou, ktorá nepúšťa vlákna, ktoré by mohli šperky znehodnotiť.

Stojan na šperky

 

Stojan na šperky, hlavne náhrdelníky a náramky, si môžete vyrobiť aj samy. Stačí si nájsť na povale starý rám z obrazu, obrúsiť ho, namaľovať. Potom už stačí len stačí natiahnuť čipku, poprípade látku s väčšími dierkami, túto látku prilepiť a máte parádny hand made stojan na šperky.

Ako skladovať šperky

Pokojne naň môžete zavesiť aj detské náušnice zo zlata.

Chráňte si svoje šperky a skladujte ich tak, aby sa nezničili. Každý jeden šperk by mal mať dostatok priestoru.