5 (100%) 1 vote

Ako vybrať dobré hračky pre svoje deti?

 

Ktorý rodič nechce pre svoje dieťa len to najlepšie? Takého by sme určite nenašli.

Každý rodič chce totiž pre svojich potomkov len to najlepšie. Snaží sa im zabezpečiť dobré podmienky na život a chce, aby im počas života nič nechýbalo. Čo je veľkým pozitívom, že rodičia už nekupujú len lacné hračky dovezené z Číny, ale hľadajú kvalitné hračky, ktoré zdrvaiu ich dieťaťa neuškodia.

Ako ale vyberať dobré hračky pre svoje deti.

Ako vybrať dobré hračky pre svoje deti

Vyberajte podľa veku dieťaťa

 

Na obale každej novej hračky nájdete vekové ohraničenie. Najčastejšie sa však stretnete s označením, že hračky nie sú vhodné pre deti mladšie ako tri roky. Ak máte malé dieťa, ktoré ešte nedosiahlo tri roky, dávajte si pozor, aby ste dieťaťu nekúpili hračku, ktorá je pre staršie deti. Aj keď sa vám to nemusíte zdať, hračka môže obsahovať viacero malých súčiastok, ktoré by dieťa mohlo prehltnúť a tým by sa ohrozilo jeho zdravie.

Ak sa vám páčia elektrické autíčka pre deti a chcete ich kúpiť aj svojim deťom, počkajte kým budú mať na to vek. Autíčka patria k najobľúbenejším hračkám všeobecne, no obsahujú viacero malých súčiastok.

Vyberajte podľa pohlavia

 

Chlapcov by ste asi nepotešili dievčenskými bábikami a inými hračkami pre dievčatá. Nové hračky vždy vyberajte podľa pohlavia. Všímajte si kvalitu, materiál, vek, ale aj pohlavie.

Sú aj také hračky, ktoré sú univerzálne, ale v kamenných predajniach a v e-shopoch nájdete hračky rozdelené aj podľa pohlavia.

Ako vybrať dobré hračky pre svoje deti

Drevené hračky

 

Hračky, ktoré vaše deti nezničia a poslúžia aj mladším súrodencom, sú hračky vyrobené z dreva. Počítajte však s tým, že tieto hračky sú aj drahšie. Takáto investícia sa ale oplatí. Kvalitné drevo nemôže ohroziť zdravie vašich potomkov. Tieto hračky neobsahujú žiadne malé kúsky, ktoré by mohlo dieťa prehltnúť.