5 (100%) 1 vote

Ako vyriešiť problémy s nedostatkom dažďovej vody a absenciou kanalizácie?

 

Napriek tomu, že kanalizácia je v dnešnej dobe samozrejmosť, v niektorých častiach je hudbou budúcnosti. Jedná sa skôr o hornatejšie a menej rozvinuté regióny. Obyvatelia, ktorí tam bývajú, si musia zabezpečiť vývoz odpadových vôd a žumpy na vlastné náklady.

Problémom však je aj nedostatok dažďovej vody, ktorej je z roka na rok menej.

Ak vás trápi nedostatok dažďovej vody na záhrade a nemáte prípojku na kanalizáciu, pomôžeme vám nájsť riešenie na danú situáciu.

Ako vyriešiť problémy s nedostatkom dažďovej vody a absenciou kanalizácie?

Septiky – dvojkomorové žumpy

 

Jedná sa o dvojkomorové žumpy, ktoré prečisťujú odpadové vody v rámci svojej konštrukcie. Odpadové vody najčastejšie vypúšťajú do pôdy a znečisťujú tak podzemné vody. Vývoz splaškov je spoplatnený a nie je práve najlacnejší a práve preto si mnohí ľudia volia práve tento spôsob.

Septiky sú však najpraktickejšie, nakoľko prečisťujú odpadové vody a do pôdy sa vypúšťa len prečistená odpadová voda. K septikom môžete dokúpiť liatinový poklop, betónový komín, merač hladiny kvapaliny a prejazdovú dosku v prípade, že sa cez septik bude prechádzať autom.

Ak si objednáte septiky, nielenže ušetríte peniaze na vývoz odpadových vôd, ale aj zabránite znečisťovaniu životného prostredia a pôdy. Väčšina predajcov septikov vám ho dovezie priamo domov a pomocou hydrauliky vám ho vloží do vopred vykopanej jamy.

Ako vyriešiť problémy s nedostatkom dažďovej vody a absenciou kanalizácie?

Betónové nádrže na dažďovú vodu

 

S nedostatkom dažďovej vody bojujeme už roky. Môže za to najmä globálne otepľovanie a neustále sa zvyšujúce priemerné teploty v danom ročnom období.

Dažďová voda je pritom veľmi užitočná. Napríklad záhradkári ju využívajú na umývanie, ale aj na polievanie úrody na záhradke. Pomáha úrode rásť a zároveň šetrí pitnú vodu.

Aby sme však dokázali zadržiavať dažďovú vodu, potrebujeme väčšie nádoby, v ktorých by sa voda mohla uskladňovať. Možno vám postačia plastové sudy, praktickejšie sú však pevné nádrže na dažďovú vodu.

Jedná sa o nádrže, ktoré sú umiestnené pod zemou a dokážu nazbierať niekoľkonásobne väčšie množstvo dažďovej vody. Nemusíte sa obávať množenia baktérií.

Práve kvôli tomu, že sú pod zemou a je tam nízka teplota, nehrozí riziko množenia baktérií.