5 (100%) 1 vote

Akustika a odhlučnenie dôležité pre všetkých majiteľov bytov

 

Vo viacerých slovenských mestách nepribúdajú nové bytové domy, ktoré by ponúkli nové bývanie mnohým záujemcom o nové bývanie. Problémom však nie je ich nedostatok, ale zlá kvalita tých starých bytových domov, ktoré sú častokrát z vonkajšej strany v dezolátnom stave. Aj keď sa začína v mnohých mestách výrazne zatepľovať, skvalitnenie života v bytoch dokáže zlepšiť až odstránenie problémov s akustikou a odhlučnenie.

Akustika a odhlučnenie dôležité pre všetkých majiteľov bytov

Šírenie hluku od susedov

 

Vybrať si susedov jednoducho nedokážeme. Niektorí ľudia nemajú problémy so šírením hluku od susedov a nepotrebujú ani odhlučnenie. Niektorí sa však s týmito problémami pasujú roky a ani dohováranie nepomáha. Šírenie hluku od susedov dokážete odstrániť jedine odhlučnením. Ak žijete v Bratislave, je vysoká šanca, že práve vám sa takéto služby budú hodiť. V tomto meste žije veľa ľudí v podnájmoch a neriešia, či rušia svojich susedov, alebo nie. Ak si chcete nájsť dobrú firmu, stačí si len zadať do vyhľadávača odhlučnenie na mieru Bratislava a vyhľadávač vám nájde firmy, ktoré sa špecializujú na odhlučnenie hlavne v tomto meste.

Čo by vám firmy špecializujúce sa na odhlučnenie mali ponúknuť? Mali by vám poskytnúť úvodnú konzultáciu, meranie hluku, návrh riešenia až po samotnú realizáciu odhlučnenia na mieru. Špecializované firmy vám predovšetkým poradia v tom, aký typ zvukovej izolácie sa vám bude hodiť a samozrejme vám ho aj dodajú.

Akustika a odhlučnenie dôležité pre všetkých majiteľov bytov

Nadmerné ozveny

 

Hluk prichádzajúci od susedov nie je jediný problém, ktorý môžu mať rodiny žijúce v bytoch. Nadmerné ozveny hrajúceho rádia, televízora, ale aj obyčajného rozhovoru môžu výrazne znepríjemňovať život v domácnosti. Nadmerné ozveny spôsobuje predovšetkým zlá priestorová akustika.

Tieto problémy sa však vyskytujú prekvapivo aj v moderných stavbách. Veľké hladké plochy a viacero sklenených plôch spôsobujú nadmerné ozveny. Je potrebné si nájsť firmu, ktorá vám zanalyzuje priestorovú akustiku a navrhne riešenie, ktoré odstráni problémy s priestorovou akustikou.