5 (100%) 1 vote

Autodoplnky, ktoré v autách určite oceníte

 

Ponuka autodoplnkov je veľká a nájsť kvalitné v dnešnej dobe nie je problém. Už len na internete si máte možnosť vybrať z viacerých eshopov, ktoré ponúkajú autodoplnky.

Ktoré autodoplnky ale vo svojich autách určite oceníte?

 

Autopoťahy

 

V starších automobiloch je čalúnenie sedačiek zväčša opotrebované. Majitelia takýchto automobilov sa ich snažia zakryť, aby toto opotrebovanie, ktoré je prirodzené, nebolo viditeľné.

Ak chcete zakryť ošúchané a mierne potrhané čalúnenie sedačiek, odporúčame vám kúpiť si dobré autopoťahy. Pri ich výbere si všímajte nielen materiálové prevedenie, ale aj to, či sú vhodné do vášho auta. Autopoťahy sa vyberajú vždy podľa značky, modelu a aj ročníka automobilu.

Autopoťahy, či praktické autotričká by mali vynikať najmä stálofarebnosťou, odolnosťou voči oteru a odolnosťou voči roztrhnutiu.

Autopoťahy sa podstatne jednoduchšie čistia ako samotné čalúnenie. Stačí ich jednoducho zvliecť a vyprať podľa uvedených symbolov.

Deflektory okien

 

Okrem autopoťahov odporúčame kúpiť si deflektory. Sú to protiprievanové lišty, ktoré sa montujú práve kvôli zníženiu hlučnosti a prievanu pri vetraní za jazdy. Ak si radi doprajete čerstvý vzduch aj počas jazdy, práve deflektory vás ochránia pred prievanom, ktorému by ste sa určite nevyhli, ak by ste nemali namontované tieto clony, lišty. Moderné deflektory okien okrem praktickej stránky plnia aj dizajnovú funkciu. Dodávajú autám športovejší vzhľad a montujú sa na predné, ale aj zadné sklá.

Vaničky do kufra

 

Obsah kufra sa nám počas jazdy častokrát poprehadzuje. Určite sa vám aspoň raz stalo, že sa vám v kufri niečo vylialo, či vysypalo.

Ak sa chcete tomuto vyhnúť, je potrebné si kúpiť autodoplnok, ktorý sa používa len v kufri. Jedná sa o vaničky do kufra, ktoré majú zvýšené okraje, čiže chránia čalúnenie kufra pred nečistotami, prachom, ale aj tekutinami.

Zdroj obrázka:

 

Autor: PK Studio / Shutterstock.com