5 (100%) 1 vote

Cítite sa unavene? Zajednajte si pobyt v kúpeľoch

 

Záver roka sa nezadržateľne blíži a vidieť to aj na počasí. Upršané jesenné počasie v poslednom období znepríjemňuje život nám všetkým. Predsa len krásny október a babie leto bolo omnoho prijateľnejšie ako takéto počasie.

Ak na vás dolieha únava a ani pravidelný spánok vám nepomáha sa jej zbaviť, skúste si nahlásiť v práci pár dni dovolenky a zajednajte si pobyt v kúpeľoch.

Cítite sa unavene? Zajednajte si pobyt v kúpeľoch

Veľký výber

 

Na Slovensku máme veľké množstvo kúpeľných miest. Väčšina z nich sa nachádza v krásnej prírode a práve horské oblasti sú pre oddych ako stvorené. Človek, ktorý žije v meste, potrebuje odísť z mestského ruchu a vychutnať si čerstvý vzduch.

Kombinácia prírody a čistého horského vzduchu s termálnymi vodami je ten správne liek na únavu.

Kamkoľvek sa na mapu pozriete, tam nájdete kúpele s množstvom krásnych kúpeľných hotelov, ktoré ponúkajú pekné ubytovanie priamo v kúpeľnom mestečku.

Procedúry

 

Pri výbere kúpeľov a pobytov zohľadňujte ponúkané procedúry. Ak si plánujete kúpiť víkendový pobyt, práve v takýchto pobytových balíkoch bývajú uvedené aj procedúry, ktoré budete mať v cene pobytu. Nikdy však nie je problém doplatiť si vami vybraté procedúry.

V tomto ročnom období ale oceníte predovšetkým teploliečebnú procedúru, ktorú poznáme pod názvom blahodárna termoterapia. Základom tejto terapie sú bahenné, parafínové a rašelinové zábaly. Ak máte unavené a stuhnuté svalstvo, práve táto procedúra vám pomôže uľaviť od bolesti.

V kúpeľoch však odporúčame aj klasické plávanie v bazéne, vírivky, či saunový svet, ktorý je pre unavené telo taktiež veľmi dôležitý.

Cítite sa unavene? Zajednajte si pobyt v kúpeľoch

O pár týždňov je tu záver roka a ak chcete byť 100% fit na Vianoce, využite posledné týždne do Vianoc na oddych v kúpeľoch. Práve teraz nájdete lacnejšie pobyty vo viacerých kúpeľoch, preto je dobré to využiť.