5 (100%) 1 vote

Čo by nemalo chýbať v povinnej výbave motorkárov?

Jar je už tu a určite ste si všimli, že na cestách je akosi veľa motorkárov. Sezóna jazdenia na motorkách sa už rozbehla a či chcete, či nie, musíte sa zmieriť s väčším počtom motorkárov na cestách.

Čo by však nemalo chýbať v povinnej výbave motorkárov?

Čo by nemalo chýbať v povinnej výbave motorkárov?

Poriadna moto obuv

Jazdy pri vysokých rýchlostiach si vyžadujú, aby mal motorkár okrem kvalitnej nepremokavej a vetruvzdornej bundy dobré čižmy na motorku. Čižmy na motorku sú typickou súčasťou moto výstroje a každý motorkár by si mal dať záležať, aby jeho čižmy mali kvalitnú protišmykovú podrážku, príjemnú stielku a predovšetkým pevný a odolný zvršok.

Medzi najkvalitnejšiu moto obuv vo všeobecnosti radíme predovšetkým kožené čižmy na motorku. Koža je odolný materiál. Nedeformuje sa a pri správnej starostlivosti vydrží roky.

Všímajte si, či majú kožené čižmy zapínanie na zips na vnútornej strane. Práve toto zapínanie sa považuje za najlepšie. Nezabúdajte aj na to, že podrážka čižiem by mala byť odolná voči olejom.

Kvalitné moto rukavice 

Vetru a rôznym výkyvom počasia bude vystavované celé telo, preto netreba zabúdať ani na kúpu kvalitných moto rukavíc. Rukavice motorkárov by mali mať ergonomicky tvarované prsty, ktoré by mali zaisťovať lepšie pohodlie rúk. Nemali by chýbať protektory na kĺboch a článkoch prstov, nakoľko aj malý kamienok, ktorý by trafil ruku motorkára, by mu mohol spôsobiť nepríjemné zranenie. V letných mesiacoch motorkári využijú najmä perforované motorkárske rukavice.

Samozrejme, pri výbere moto rukavíc zohľadňujte aj dizajn, čiže vyobrazený motív na rukaviciach.

Čo by nemalo chýbať v povinnej výbave motorkárov?

Reflexné prvky

Moto oblečenie, ktoré si kúpite, by malo obsahovať reflexné prvky. Nakoľko motorkári jazdia dlho do noci, nemali by podceňovať zabezpečenie reflexných prvkoch. V mnohých prípadoch práve reflexné prvky zachránili život motorkára.

Okrem moto rukavíc, obuvi, reflexných prvkov nezabudnite na moto doplnky – napríklad kľúčenku, balzam na kožu, nášivky a samozrejme lekárničku.