5 (100%) 1 vote

Dobrý vzduch v interiéri počas leta? Dosiahnete ho jedine vtedy, ak sa budete držať týchto pravidiel

Leto sa nezadržateľne blíži a určite už odpočítavate dni, kedy odletíte na dovolenku k moru a budete si vychutnávať sladké ničnerobenie. S letnými mesiacmi sa však spájajú aj extrémne horúčavy. Kedysi u nás takéto letá nebývali, no keďže globálne otepľovanie má posledné roky výrazne negatívny vplyv na počasie, extrémne horúčavy zažívame aj u nás, v strednej Európe.

Ak si chcete v interiéri udržať dobrý vzduch, je potrebné dodržiavať tieto pravidlá.

 

Aj keď je vám teplo, neotvárajte okná cez deň 

Keď máte v interiéri teplo, určite vás napadne ako prvé vyvetrať. Počas letných horúčav, kedy teploty stúpajú nahor, sa odporúča vetrať vždy len v skorých ranných hodinách (okolo 5-6 hodiny ráno). Vtedy ešte nie je vzduch príliš horúci a vy si tak budete môcť vyvetrať komplet celú domácnosť. Dávajte však pozor na prievan a v prípade potreby poodkladajte z parapiet kvetináče s kvetmi, ktoré by sa mohli prekotiť.

Nikdy nevetrajte cez deň. Ak ste si ráno neprivstali a nestihli ste vyvetrať, nevadí. Radšej vyvetrajte vždy až večer po západe slnka, kedy sa vzduch ochladí.

Dobrý vzduch v interiéri počas leta

Ak sa obávate, že by vám počas ranného vetrania vlietol do interiéru hmyz, používajte siete proti hmyzu. Vybrať si môžete z klasických okenných sietí proti hmyzu, ale aj dverových sietí proti hmyzu.

Použite tieniace prvky

Vždy ráno po vyvetraní zamedzte prísunu slnečných lúčov do interiéru, a to tak, že použijete tieniace prvky. Klasické žalúzie zatiahnite proti slnku. Pri extrémnych horúčavách vám skôr pomôžu interiérové a exteriérové rolety. Moderné rolety podstatne viac ochránia interiérový priestor a pomôžu vám udržať dobrý vzduch v interiéri. Najviac vás poteší možnosť osadenia moderných roliet bez toho, aby ste museli vŕtať do rámu okien.

Použitím tieniacich prvkov zabránite extrémnemu zvýšeniu interiérovej teploty.

Dobrý vzduch v interiéri počas leta

Ak chcete mať dobrý vzduch v interiéri, odporúčame vám vyhnúť sa používaniu klimatizácií. Tie škodia najmä alergikom a astmatikom. Ak si chcete schladiť vzduch, skúste používať ventilátory. Pred ventilátory stačí položiť na pevné miesto misku s kockami ľadu a uvidíte, že pocítite zmenu.