5 (100%) 2 votes

Interiérová dlažba môže byť skutočný skvost

Interiérová dlažba by mala byť v súlade so štýlom interiéru a hlavne nenáročná na údržbu. Samozrejme kladieme dôraz aj na jej vzhľad, pretože môže zásadne ovplyvniť celkový dizajn priestoru. Praktická a krásna je travertínová dlažba, ktorá vás zaručene očarí svojou eleganciou.

 

Prírodný kameň je nadčasový

Štýlová travertínová dlažba sa dá využiť v interiéri aj exteriéri a je skutočne nadčasová. Prírodné materiály hádam nikdy nevyjdú z módy a vynikajú hlavne originalitou a dlhou životnosťou. Travertín navyše patrí k tým materiálom, ktoré pôsobia skutočne luxusne a sú vhodné do interiéru aj na terasu. Najväčšou výhodou prírodného kameňa je nenáročná údržba a v podstate neobmedzená životnosť. Obklady z travertínu sú vhodné aj do kúpeľne, wellness a iných miestností s vysokou vlhkosťou.

Interiérová dlažba môže byť skutočný skvost

Výhody travertínu iste oceníte

Interiérová dlažba by mala byť nenáročná na údržbu a taký je travertín. Ide o pórovitý prírodný kameň a materiál, ktorý je nasiakavý a preto sa impregnuje. Po tomto ošetrení už nebude vsakovať vodu ani iné tekutiny a práve preto je ideálny aj vo vlhkých priestorov a rozliate tekutiny sa ľahko odsajú. Vhodný je aj v prípade, že máte podlahové vykurovanie. Ako každý prírodný materiál je každý kus kameňa originál, má jedinečnú kresbu a je farebne stály.

Interiérová dlažba môže byť skutočný skvost

Travertín je odolný je odolný a v prípade, že by prišlo k prasknutiu je možná oprava. Ak máte dlažbu vonku na terase alebo okolo bazénu môžete po nej kráčať bosou nohou a nepopálite sa ani keď je vonku skutočne horúco. Keď už sme pri bazénoch treba povedať, že tento materiál je protišmykový a tak je bezpečný aj vo vlhkom prostredí. Výsledný vzhľad dlažby závisí od opracovania a výplne pórov epoxidom. Dizajnových možností je tak nespočetne veľa a môžete si vybrať tú, ktorá sa vám najviac hodí na terasu, do obývačky alebo do kúpeľne.