Rate this post

Najlepšie tablety – tablet je šikovným spoločníkom najmä tých, pre tých, ktorých nebaví nosenie notebooku. Používajú ho podnikatelia, učitelia, no je výhodnou kúpou aj pre deti na hranie. Ak máte veľa práce, no nie všetko dokážete spraviť na svojom mobilnom telefóne, stavte na tablet. Je to veľmi šikovné malé zariadenie, ktoré po pripojení na internet funguje rovnako ako menší notebook. Ako však vybrať ten správny?

Kritériá, podľa ktorých vyberať tablet

Najlepšie tablety – aj tu, podobne ako pri notebookoch platí, aby ste sa ako prvé zamysleli nad tým, na čo budete tablet predovšetkým používať. Ak si totiž chcete tablet kúpiť do domácnosti len na prezeranie videí alebo noviniek na interne či pre deti na hranie rôznych hier – úplne Vám postačí tablet s nižším výkonom. Tieto tablety sú dostupné do sto eur a na surfovanie po internete úplne postačujú.

tablet

Pre podnikateľov alebo pre ľudí, ktorí už potrebujú na tablete plniť rôzne úlohy alebo v ňom potrebujú mať nainštalované dôležité programy, voľte skôr tablety vyššej kategórie. Za takéto tablety si síce priplatíte trošku viac, no je ich dostať aj s minimálnou 2 GB operačnou pamäťou.

Čo je dôležité spomenúť je to, že dnešné tablety sú už natoľko vyvinuté, že prostredníctvom operačného systému Windows si ich už dokážete prepojiť aj s počítačom alebo notebookom doma. Skvelé však? Pre porovnanie – tým, ktorý hľadajú tablet len pre zábavu a surfovanie po internete, stačí Android. Existuje aj iPad – ten slúži pre tých, ktorí majú v rodine Apple a McBook, iPad je ideálnym riešením, pretože si ho dokážete prepojiť s inými zariadeniami v rodine.

Aplikácia na tieto zariadenia sú rozmanité. Nájdete všetko cez hry, magazíny či noty na klavír.

Najlepšie tablety

Čo ste možno o tabletoch nevedeli…

Ako všetko na dnešnom trhu, aj výrobcovia tabletov sa snažia svoje výrobky presadiť čo najlepšie. Preto je už v tabletoch dnešnej doby zahrnutých množstvo funkcií. Aké sú to ?

  • HDMI konektor – vďaka nemu, dokážete tablet prepojiť s televízorom alebo k externému monitoru
  • USB s podporou OTG – za pomoci redukcie dokáže prepojiť tablet s externým hardiskom alebo USB-čkom
  • SD karta – výrobcovia vyrábajú tablety s rôznymi veľkosťami vnútornej pamäte – ak Vám to však nebude postačovať, je vhodné kúpiť taký tablet, ktorý bude zahŕňať aj miesto pre SD kartu v prípade núdze o pamäť
  • funkcia NCF – vhodná pre pripojenie slúchadiel a počúvanie hudby cez tablet alebo Vám poslúži vtedy, keď na tablete hrávate často hry

Pri výbere nového tabletu, dbajte na rozlíšenie obrazovky

Pri výbere televízorov alebo notebookov by ste si mali dopriať už rozlíšenie Full HD. Ako to však je s rozlíšením obrazovky pri týchto malých spoločníkoch? Čím je počet pixelov vyšší, tým väčšie rozlíšenie bude mať obrazovka Vášho tabletu. Pixely sú body, ktoré tvoria obraz. Čím viac ich eda bude, tým krajší obraz na tablete budete mať.

tablet

Aké operačné systémy môže mať tablet?

Poznáme predovšetkým tri operačné systémy. Sú to Windows, iOS a Android.

  • Windows – jeden z najznámejších a u nás aj najrozšírenejší operačný systém. Je zahrnutý vo väčšine stolových počítačov a vytvorila ho spoločnosť Microsoft. Ponúka množstvo programov využiteľných v kanceláriách – známe sú Word, Power Point a iné
  • Android – v tabletoch je tento systém veľmi rozšírený. Prostredníctvom tohto operačnému systému môžete sťahovať z GooglePlay rôzne hry a zaujímavé aplikácie. Ak sa rozhodnete pre tento typ operačného systému, odporúčame kupovať vyššiu verziu – od 3.0.
  • iOS – pochádza od spoločnosti Apple a v posledných rokoch sa dostáva do obľuby čoraz viac a viac ľudí. Aj prostredníctvom tohto systému Vám Váš iPad bude fungovať skvelo ako hodinky a z AppStore si môžete takisto stiahnuť zaujímavé hry či aplikácie.

Najlepšie tablety – ďalšími rozhodujúcimi faktormi pri kúpe tabletu sú aj jeho veľkosť, procesor, pamäť, grafická karta a v neposlednom rade výdrž batérie. Podobne ako notebooky ich nájdete v značkách Acer, Asus, Huawei a pod. Tak čo, tablet akej značky si pri najbližšej príležitosti kúpite Vy?

Akej značky bol tablet, ktorý ste si naposledy kúpili? Ste s ním spokojný? Dajte nám o tom vedieť v komentári!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.