Rate this post

Najlepšie kamery – kamera je ideálnym spoločníkom a to nie len na cesty, ale aj na zachytávanie krásnych chvíľ na doma či niekde vonku. Niektoré chvíle si jednoducho chcete uchovať dokonalé a práve na to nám slúžia kamery. Na zachytávanie výnimočných okamihov a chvíľ na dovolenke, ale pri spoločných chvíľach s rodinou. Ako však vybrať tú správnu, ktorú využijete čo najviac? V článku nižšie Vám preto ponúkame prehľad základných druhov kamier. Výber ostáva teda už len na Vás!

Klasické kamery

Najlepšie kamery – klasické kamery sú kamery do ruky. Sú to jednoduché kamery, ktoré využijete napríklad pri nahrávaní rodinných chvíľ na oslavách alebo rôznych akciách či výletoch. Takýto typ kamery má veľký displej, takže máte hneď možnosť pozerať na to čo nahrávate. Okrem toho si po dokončení nahrávania, môžete hneď pozrieť čo ste nahrali. Prípadne to skúsiť opäť. Samozrejmou výbavou tejto kamery je Full HD rozlíšenie. Ak by ste chceli siahnuť ešte po kvalitnejších kamerách, sú aj také, ktoré majú 4K rozlíšenie. Za tieto kamery si už však priplatíte.

najlepšia kamera

Športové kamery

Kamery určené na zachytávanie predovšetkým športových a rýchlych záberov. Vyrábané sú s Full HD, ale aj 4K rozlíšením. Tieto kamery slúžia na zachytávanie momentov kde inde ako keď ste vonku. Zväčša nemajú displej – sú inteligentné natoľko, že sa dajú prepojiť s mobilným telefónom či iným zariadením. Okrem toho, obsah ich balenia obsahuje aj rôzne úchytky, ktorými sa dajú pripojiť na prilbu na bicykel, bicykel, na prilbu a podobne. Je super ak si k týmto kamerkám zaobstaráte hneď aj puzdro, vďaka ktorému bude zachytávanie nových zážitkov aj v nepriaznivom počasí super. Kamerka sa Vám vďaka puzdru nijako nemôže poškodiť a preto je ho naozaj super mať. Natáčať potom môžete všetko aj za nepriaznivého počasia – pri vetri, daždi, snehu, pod vodou.

Najlepšie kamery

Je však dôležité (ako pri notebookoch, monitoroch a inom príslušenstve) načo budete aj túto kamerku používať. Uveďme si teda príklad.

  • pri adrenalínových športoch – odporúčané sú kamery, ktoré majú vysoké rozlíšenie (4K), ktoré sú maximálne odolné a dokážu Vám vykúzliť aj spomalený záber, ktorý je naozaj kvalitný
  • pri vodných športoch – prvým a tým najzákladnejším kritériom je vodeodolnosť kamery a zaobstaranie si kvalitného puzdra (ktorý je tiež vodeodolný). A v neposlednom rade si treba uvedomiť do akej hĺbky sa budete alebo chcete potápať – rôzna hĺbka si vyžaduje rôzny typ kamery
  • pri cyklistike, lyžovaní a snowboardingu a pod. – je vhodné mať naozaj kvalitný stabilizátor

Profesionálne kamery

Profesionálne kamery využívajú najmä ľudí, ktorá sa fotografovaniu alebo natáčaniu videí venujú profesionálne. Ich nevýhodou je však to, že sú ťažké. Na druhej starne, Vám však vedia natočiť video naozaj vysokej kvality a dajú sa naň pripojiť rôzne ďalšie doplnky (slnečné clony, objektívy atď.).

najlepšia kamera

Delenie kamier podľa toho, ako ukladajú nahraný záznam

Najlepšie kamery – kamier je na trhu naozaj veľa. Všetky sú však založené na podobnom princípe. Forma ukladania nahrávaného záznamu je dôležitá a preto treba poznať jej typy:

  1. kamery s kombinovaným záznamom – dokáže ukladať záznam na odlišné médiá (napríklad na pamäťovú kartu a súčasne na mini DV. Takáto kamera je však drahšia a radí sa preto medzi vyššie cenové kategórie
  2. kamery s pamäťovou kartou – pamäťovú kartu z nás pozná hádam každý. Ak chcete aby sa Váš záznam ukladal práve tu, odporúčame už pri kúpe kamery priplatiť a kúpiť si ju. Ak z nej budete potrebovať presunúť súbory a videá do počítača alebo notebooku a nahrávať na ňu nové  žiadny problém!
  3. HDD kamery – video sa ukladá na vnútorný hardisk
  4. DVD kamery – video sa natáča na DVD. Spotrebuje však viac energie
  5. Mini DV kamery – vnútri tejto kamery na ukladanie záznamu slúži kazeta DV.

Kúpili ste si v poslednej dobe kameru? Ste s ňou spokojný. O Vašu skúsenosť sa s nami podeľte v komentári!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.