5 (100%) 2 votes

Kvalitné tonery za menej peňazí nie sú žiadnou fikciou

 

Tlač dokumentov tvorí vysokú položku v nákladoch na každú kancelársku činnosť. A nie len to. Tlačiarne patria k štandardnej výbave mnohých domácností. Kvalita je ale často drahá, čo sa týka aj náplní. Poradíme vám preto, ako ušetríte na nákladoch pri zachovaní rovnakej kvality tlače.

Kvalitné tonery za menej peňazí nie sú žiadnou fikciou

Alternatívne náplne a tonery

 

Pri kúpe novej náplne alebo tonera do tlačiarne máte na výber medzi originálnym a alternatívnym produktom. Originálne náplne či tonery sú vyrábané výrobcom tlačiarne. Niektorí zákazníci preto napriek vyššej cene uprednostňujú práve tieto produkty. Alternatívne náplne a tonery sa však kvalitou vyrovnajú originálnym výrobkom. A zaplatíte oveľa menej.

 

Kvalita alternatívneho tonera a náplne

 

Mnohých kupujúcich odrádzajú od kúpy alternatívneho produktu obavy o jeho kvalitu. Nie je sa však čoho báť. Alternatívne produkty sa vyrábajú podľa platných štandardov. Tie zabezpečujú plnú kompatibilitu s konkrétnym typom tlačiarne. Čo sa kvality tlače týka, je tiež porovnateľná. Alternatívne výrobky obsahujú kvalitnú náplň či tonerový prach. Písmená sú dostatočne ostré a tmavé. Medzi dokumentom vytlačeným alternatívnym a originálnym produktom tak nie je žiaden rozdiel. Porovnateľný je aj počet vytlačených strán.

 

Ako vybrať správnu alternatívnu náplň

 

Pri výbere alternatívnej náplne si do vyhľadávača na stránke predajcu zadáte typ vašej tlačiarne. Ak potrebujete náplň pre niektoré modely tlačiarní HP, jednou z ponúkaných možností bude nový cartridge HP 300, ktorý je vyrábaný podľa platných ISO noriem. To vám zabezpečí plnú kompatibilitu s vašou tlačiarňou.

Kvalitné tonery za menej peňazí nie sú žiadnou fikciou

Toner q2612a

 

Podobne postupujte pri výbere tonera. Pre niektoré modely laserových tlačiarní HP vám vyhľadávač na stránke predajcu odporučí toner Q2612A. Je vhodný do viacerých modelov menších tlačiarní HP, ktoré sa bežne používajú v kanceláriách a domácnostiach. Zabezpečí bezproblémovú výmenu aj tlač. Pri kúpe sa presvedčte, že nakupujete od overeného dodávateľa. Dôležitá je tiež poskytovaná záruka.