5 (100%) 1 vote

Návod ako premeniť lacné oblečenie na drahé kúsky (a ušetriť)

 

Míňať stovky eur na oblečenie považuje mnoho Slovákov za obrovskú zbytočnosť. Vyzerať štýlovo sa však dá aj bez toho, aby ste vysolili ťažko zarobené peniaze na najnovšiu módnu kolekciu v značkovom obchode. Dobrým príkladom sú dokonca celebrity, ktoré si namiesto vychýrených módnych návrhárov z času na čas oblečú obyčajný sveter za 20 eur a vyzerajú svetovo. Ako na to?

 

  1. Správny materiál

Módne reťazce, ktoré vyrábajú a predávajú oblečenie vo veľkom, ponúkajú tucet kúskov podobných tým návrhárskym. Má to však jeden háčik – nikdy nie sú totožného materiálu. Vždy ide o lacnejšiu napodobeninu, ktorá okolo kašmíru či pravej kože ani neprešla. Naopak, materiálmi ako ľan, semiš či bavlna sa dá oklamať nejedno oko. To isté platí o doplnkoch. Hodinky za 50 eur môžu vyzerať luxusne, no už len sklo ciferníka či remienok vyrobený z nekvalitného materiálu sa vonkajšími vplyvmi zničí ani sa nenazdáte.

lacné oblečenie na drahé kúsky

  1. Farebná jednota

V jednoduchosti je krása. Toto je dôvod, prečo dizajnéri navrhujú každú svoju kolekciu v tom istom štýle či rovnakej farbe. Kabelky, topánky, kabáty, všetko nesie spoločný prvok, ktorým môže byť jednotný materiál, farba alebo vzor vytvárajúci perfektný celok. Skúste si aj vy preštudovať pravidlá obliekania „tón v tóne“.

 

  1. Biely „vršok“

Nezáleží na tom, či ide o pánsku košeľu, dámsku blúzku alebo obyčajné biele tričko. Istý taliansky dizajnér hovorí, že biela košeľa nie je nikdy rovnaká. Čistota bielej farby uhladzuje výsledný výzor a ponúka možnosti pre kombináciu rôznych odevov a módnych doplnkov v každom farebnom prevedení.

 

  1. Kabelky do ruky

Listová či „clutch“ kabelka boli stvorené ako tzv. lákadlo pre oči. V prípade, že si nemôžete dovoliť drahé kabelky, Evelina Khromchenko, jedna z najvplyvnejších dám v módnom priemysle, radí: „Nikdy nekupujte falzifikáty, je lepšie kúpiť lacnejší, no originálny kúsok. Existuje mnoho menej známych a šikovných návrhárov, ktorým tak pomôžete v kariére, a naopak, zaobstaráte si jedinečný úlovok, aký nevlastní nik iný.“

lacné oblečenie na drahé kúsky

  1. Farba

Vyblednuté oblečenie či šedivú „bielu“ nezachránia ani luxusné hodinky, lesknúce sa na vašej ruke. Je jedno, či ste blúzku v takomto stave už kúpili alebo nie, tento výber bol jednoznačným krokom vedľa. Outfit, ktorý má vyzerať draho, musí byť výrazný a takpovediac nebojácny. Sýte farby a presné línie sú toho dôkazom.