5 (100%) 1 vote

Na čo by ste sa mali zamerať pri modernizácii kuchyne?

 

Kuchynské trendy sa neustále menia a prispôsobovať sa im nedokážeme. Ak vám ale zariadenie v kuchyni už pomaly dosluhuje, je čas vymeniť ho za nové, nadčasové. Pri modernizácii kuchyne je potrebné zamerať sa na niektoré detaily.

Na čo by ste sa mali zamerať pri modernizácii kuchyne

Výmena kovania na nábytok

 

Pri navrhovaní a kúpe novej kuchynskej linky musíme myslieť na kúpu kvalitného kovania na nábytok. Kovanie na nábytok by malo byť bezporuchové, zabezpečiť plynulé otváranie a zatváranie  zásuviek. Pri výbere nového kovania na nábytok do kuchyne zohľadňujte predovšetkým to, aby mal zabezpečené plné vysunutie zásuvky, tlmené zatváranie zásuvky a uvedenú maximálnu zaťažiteľnosť.

 

Ak plánujete modernizáciu kuchyne, odporúčame vám zamerať sa na výmenu kovania na nábytku. Kvalitnejšie kovanie na nábytok vám zabezpečí plynulosť pri otváraní a zatváraní dennodenne používaných kuchynských zásuviek.

 

Výmena nábytkových závesov a pántov

 

V moderných kuchyniach majú vrchné skrinky zabezpečené otváranie nahor, ktoré umožňujú práve nábytkové závesy a pánty. Ak plánujete modernizovať, okrem výmeny kovaní sa zamerajte aj na výmenu závesov a pántov za nové závesy a pánty. Pri výbere závesov a pántov si všímajte nielen kvalitu materiálu, ale aj to, či je zabezpečené tlmenie.

Na čo by ste sa mali zamerať pri modernizácii kuchyne

Výmenu kuchynskej batérie a drezu

 

Drez a kuchynská batéria sú vystavované vode, špine a kuchynskému riadu, ktorý ho môže poškriabať a práve preto sa časom odporúča výmena drezu za nový. Do kuchyne odporúčame klasické stojankové kuchynské batérie. Čo sa týka drezov, odporúča sa moderný nerezový a kvalitný granitový. Oba tieto drezy vynikajú kvalitou, vysokou trvácnosťou a moderným dizajnom.

 

Kovania na nábytok, závesy a pánty a samozrejme aj kuchynské batérie a drezy používame dennodenne, preto je vysoká pravdepodobnosť, že práve tieto súčasti kuchynskej linky, resp. kuchyne sa najrýchlejšie opotrebujú.  A práve preto ich treba po čase vymeniť.