Rate this post

Najlepšie chladničky – kúpa chladničky je veľmi dôležitou investíciou, ktorú treba zvážiť. V dnešnej dobe sú ponúkanú najrôznejšie typy a druhy chladničiek. Patrí medzi prvé investície, ktoré si zaobstaráte do nového bývania a preto treba pozorne vyberať akú chladničku si kúpiť. Na trhu sú ponúkané chladničky najrôznejšieho tvaru, objemu aj veľkosti, dokonca farby. Nad funkciami chladničky sa v dnešnej dobe už nemusíte ani zamýšľať – jednoducho ju len otvoríte a spätne zatvoríte. Ako však vybrať tú správnu pre Vás tak aby Vaša peňaženka neplakala ešte ďalší polrok? Nižšie Vám ponúkneme zopár rád ako vybrať tú TOP pre Vás.

Chladnička s mrazničkou či radšej bez nej?

Najlepšie chladničky – pri kúpe chladničky, nájdete už mnoho takých (dovolíme si povedať, že väčšina), ktoré majú už mrazničku majú zabudovanú -a to v spodnej alebo vrchnej časti. Výber je teda len a len na Vás. Z praktického hľadiska však odporúčame kúpu chladničky s mrazničkou. Je vhodnejšie mať menšiu mrazničku hneď “po ruke” ako sa pri hľadaní mrazeného mäsa alebo zeleniny prehrabávať vo veľkej mrazničke.

chladnička

Zabudovaná alebo voľne umiestnená chladnička?

Na trhu nájdete už aj také typy chladničiek (podobne ako napríklad umývačky riadu), ktoré sú aj zabudované do Vašej kuchynskej súpravy. Akú teda vybrať? Odpoveď znie jednoducho – ak túžite po spotrebičoch zabudovaných do kuchynskej linky, voľte teda aj zabudovanú chladničku. Do kuchyne, ktorá má spotrebiče vopred zabudované, voľne zabudované spotrebiče všetky. Lepšie to totiž vyzerá. Ak však rozmýšľate nad prestavbou svojej kuchyne, voľne chladničku voľne umiestenú.

Rôzne funkcie moderných chladničiek

S pribúdajucimi funkciami spotrebičov v dnešnej dobe, napredujú aj chladničky s mnohými funkciami. Aké sú to? Nájdete v nich aj také funkcie, vďaka ktorým si rýchlo dokážete vytvoriť aj kocky ľadu v chladničke (funkcia rýchleho mrazenia). Ďalšou zaujímavou funkciou je už aj Biosfresh, ktorá je zaujímavá tým, že dokáže udržiavať potraviny vo Vašej chladničke vždy prirodzene čerstvé a tak, aby vydržali čerstvé čo najdlhší čas. Niektoré chladničky (predovšetkým tie modernejšie) majú zabudovaný už aj LCD displej a množstvo ďalších iných, no o to zaujímavejších funkcií.

Najlepšie chladničky

Americké chladničky

Ak sa povie “americká chladnička” každý si vie dokonale predstaviť o aké chladničky ide. Tieto extravagantné chladničky sú veľmi krásnym doplnkom do domácnosti. Sú však drahšie, ale zaujímavejšie. Ak však netúžite po chladničke, na ktorej bude vidieť každý jeden otlačok prstov, siahnite po klasických bielych, ktorými rozhodne nič nepokazíte. Americké chladničky sú síce krásne, ale ak sa už budete zamýšľať nad ich kúpou, nezabúdajte, že tieto chladničky sú o čosi väčšie, preto si vo Vašej kuchyni vyžadujú viac priestoru na svoje umiestnenie. Podobne je to so zariaďovaním obývačky, do ktorej kupujete gaučovú súpravu či televízor.

Voľte úsporné chladničky

Chladnička patrí medzi spotrebiče v domácnosti, ktoré sú nonstop pripojené k elektrickej energii. Preto pri kúpe novej, čítajte informačné letáčiky chladničky veľmi pozorne. Nechcete predsa po pár mesiacoch užívania chladničky skrachovať. Medzi najúspornejšie chladničky patria tie, ktoré zahŕňajú onačenie A a A+. Ďalším dôležitým faktorom, ktorý vplýva na spotrebu chladničky je umiestnenie chladničky. Neumiestňujte chladničky rozhodne na miesta, kde celý deň svieti slnko – nie je to vhodné ani pre chladničku samotnú, a ani pre Vás. Chladnička potom bude musieť pracovať oveľa viac na chladení alebo mrazení jedál a onedlho sa to ukáže aj na Vašej peňaženke.

chladnička

Objem chladničiek

Najlepšie chladničky – objem chladničiek je veľmi dôležitým faktorom, aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať. Nebudete si predsa kupovať chladničku zbytočne veľkú, pretože celý jej objem nevyužijete a preplatíte sa aj kúpe, ale aj pri platbách za energiu. Vo všeobecnosti platí, že na jedného človeka sa radí približne 80 litrov. Ďalším dôležitým faktorom pri výbere chladničky, je počet osôb v dome či byte, ktorí budú chladničku užívať.

Riadili ste sa pri kúpe novej chladničky ešte inými pravidlami? Napíšte nám o nich viac v komentári!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.