Rate this post

Najlepšie televízory – starý televízor funguje, funguje, no aj keď sa tomu veľmi bránite, jedného dňa svoju užitočnosť a funkčnosť vypovedá. Vy zrazu stojíte pred otázkou kúpy nového – modernejšieho. Väčšina z nás sa popravde nevyzná ani do polovice parametrov, ktoré sú v predajni na rôznych kartičkách a tabuľkách vypísané. Pokiaľ nepracujete v obchode s elektronikou a týmto veciam naozaj do hĺbky nerozumiete, z počiatku sa Vám môže zdať, že kúpa nového televízora je strašiakom. V článku nižšie však ponúkame užitočné rady a tipy na čo pozerať pri kúpe toho nového, tak aby bol televízor naozaj kvalitný a aby to Vaša peňaženka prežila.

Dôležité je si vybrať kvalitnú obrazovku

Najlepšie televízory – v súčasnosti sa výrobcovia televízorov predbiehajú, ktorý vytvorí tú lepšiu, praktickejšiu, dokonalejšiu obrazovku. Takú aby ste z pozerania televízie mali naozaj skutočný a neopakovateľný zážitok. Poznáme viacero druhov obrazoviek. Sú to predovšetkým LEDTV, LCD a Plazmy. Základnou podmienkou kvalitného obrazu by malo byť rozlíšenie Full HD. Takéto rozlíšenie obrazoviek je za dostupnú cenu a aj každý lacnejší televízor by už týmto rozlíšením mal disponovať. HD Ready je rozlíšenie, ktoré majú tie fakt najlacnejšie televízie. Takže poporiadku, najlacnejšie z najlacnejších televízií majú HD Ready, potom sú tie stredne drahé (tie majú Full HD) a najvyššiu triedu televízorov, ktoré patria samozrejme medzi tie najdrahšie, majú modely s rozlíšením, ktoré sa označuje ako Ultra HD(4K).

televízor

Aký veľký televízor hľadáte? Povedzme si niečo o uhlopriečke…

Pri kúpe televízora treba tiež dbať na jeho veľkosť. Na veľkosť jeho uhlopriečky. Ak máte priestor, do ktorého kupujete televízor malý, zbytočne investujete do televízora s veľkou uhlopriečkou. A naopak – ak je priestor príliš veľký, prosím nevyberajte si malý televízor. Tak či tak, ak chcete mať dobrý zážitok zo sledovania televízie, vyberajte rozumom. Ako sa teda orientovať v problematike uhlopriečok?

Nepísaným pravidlom je, že dnešné televízory sa vyrábajú v rozmedzí od 32″ do 65″. Čo to znamená pre človeka, ktorý práve kupuje televízor? 32″ je približne 81 cm, pričom 65″ je približne 163 cm. Avšak, na trhu je dostať aj televízory s väčšou uhlopriečkou – až do 2 metrov. Na záver tejto podkapitoly by sme však chceli povedať, že v dnešných obchodoch s elektronikou sa už nemusíte strachovať a prepočítavať koľko centimeterov predstavuje táto uhlopriečka, koľko táto. V obchodoch je už jasne vyznačená uhlopriečka a hoci je napísaná, je k nej pripísané aj číslo symbolizujúce centimetere uhlopriečky.

Najlepšie televízory

Televízory a ich funkcie

Najlepšie televízory -či už pri prezeraní funkcií televízorov v obchode alebo na internete, ste sa museli stretnúť s tým, že v podstate rozumiete len zopár funkciám a o ostatných netušíte nič. V dnešnej dobe chcú výrobcovia presadiť do svojho televízora to najlepšie, veľa nových vychytávok, ktoré ešte nemal žiadny televízor predtým. Čo najlepšie a čo najviac zaujímavých, aby si potencionálny kupca kúpil práve jeho televízor. Nie sú však niekedy príliš zbytočné? Aj tým najnovším funkciám porozumie (a to nechcem nikoho uraziť) skôr mladšia generácia, pretože od malička sú vychovávaní v tejto inteligentnej dobe. Avšak, veľa funkcií v televízore Vám nezaručí kvalitný a pestrý zážitok z pozerania. Ak si kupujete televízor predovšetkým len na sledovanie televízie, postačí Vám zopár základných funkcií.

televízor

Medzi základné funkcie, ktoré možno oceníte aj vo Vašom novom televízore patria aj tieto:

  • DLNA = táto funkcia Vám umožní bez nejakého zdĺhavého pripájania sa prostredníctvom káblov na televízor,  prehrať média, ktoré máte vo svojom telefóne, tablete alebo noteeboku.
  • Mirroring = táto funkcia Vám umožní zrkadliť telefón, tablet alebo notebook na obrazovke Vášho nového televízora
  • NFC = slúži na prepojenie televízie s telefónom a to bez zadávania rôznych kódov alebo použitia káblu

Ak značku televízora preferujete alebo ste si nedávno kúpili televízor s nejakou zaujímavou funkciou? Dajte nám o Vašej skúsenosti vedieť v komentári!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.