4.6 (91.11%) 9 votes

7 dôležitých investícií pri zriaďovaní domácej kancelárie

Ak ste sa rozhodli pre prácu z domu a plánujete si zriadiť domácu kanceláriu, môžete sa stretnúť s dvoma problémami.

Prvým môže byť ten, že  nebudete schopný rýchlo zistiť, čo všetko vlastne potrebujete, podceníte vybavenie a technológiu, ktorú je pri práci potreba a môže vám to v budúcnosti skomplikovať situáciu. Alebo druhý problém môže nastať, ak teda viete o každej jednej položke, ktorú potrebujete, no v podstate nie všetky sú tak veľmi potrebné. Práve preto je dobré vedieť, čo naozaj vaša kancelária doma potrebuje a skĺbiť to s tým, čo dodatočne budete potrebovať vy. Vymenujeme si 7 vecí, o ktorých treba poriadne porozmýšľať, predtým ako do nich investujete, či už zo zdravotného alebo efektívneho hľadiska.

 

  1. Počítač

 

Niekto to môže brať ako samozrejmosť, pretože veľmi málo majiteľov malých podnikov, či freelencarov, ktorí majú možnosť pracovať z domova môže pracovať bez počítača. Výber medzi statickým počítačom a mobilným laptomom je na vás a vašich preferenciách.  K počítaču je v tejto dobe nevyhnutný vysokorýchlostný internet.

 7 dôležitých investícií pri zriaďovaní domácej kancelárie

  1. Monitor

 

Ak máte stolný počítač, monitor je samozrejmosťou. Avšak môže byť tiež užitočné (a lepšie pre váš krk) mať monitor, ktorý zapojíte do svojho laptopu. V závislosti od práce, ktorú vykonáte, je dobré zvážiť aj duálne monitory.

 

  1. Stôl

 

V ideálnom prípade si zabezpečte tradičný kancelársky stôl, s ktorým vytvoríte ergonomickú pracovnú sústavu. Kancelársky stôl by nemal mať veľmi lesklý povrch a jeho veľkosť by nemala byť menšia ako 1,8 m3. Skúste zvážiť aj výškovo nastaviteľný stôl.

 7 dôležitých investícií pri zriaďovaní domácej kancelárie

  1. Ergonomická stolička

 

Jedna z najlepších investícii by mala byť do pohodlnej stoličky. je to jedna z najdôležitejších častí efektívnej „domácej kancelárie“. Opäť platí, ergonómia a komfort sa počíta.  Pred nákupom ergonomickej stoličky sa uistite, že si ju pred nákupom vyskúšate.

 

  1. Adekvátne osvetlenie

 

Rovnako ako kvalitné stoličky je pre ergonomickú domácu kanceláriu dôležité, mať adekvátnu úroveň osvetlenia. Vyhnete sa tým bolesti hlavy a záťaži očí.

 

  1. Softvér

 

Niektorí majitelia podnikov jednoducho potrebujú prístup k aplikáciám na spracovanie textu, tabuľky a správy e-mailov, zatiaľ čo iní potrebujú ďalší softvér, ktorý je špecifický pre ich potreby. Vytvorte si zoznam softvérov, ktoré budete potrebovať na chod vašej domácej kancelárie.