5 (100%) 1 vote

Najkvalitnejšie prevodovky predávané na slovenskom trhu 

Prevodovka je podľa Wikipédie technická realizácia prevodového mechanizmu vo forme samostatného podsystému strojov. Najčastejšie sa stretávame s mechanickými prevodovkami, ktoré bežne nájdeme v osobných automobiloch. Stretávať sa stretávame aj s tzv. planétovými a závitovkovými prevodovkami. Ak tieto typy prevodovky nepoznáte, v nasledujúcich riadkoch vám čo to o nich prezradíme. Jedná sa o najkvalitnejšie prevodovky vyrábané a predávané na slovenskom trhu.

 Prevodovka je podľa Wikipédie technická realizácia prevodového mechanizmu vo forme samostatného podsystému strojov.

Planétové prevodovky

Planétové prevodovky sú tvorené planétovým prevodom. Skladajú sa z týchto častí – z centrálneho kolesa, satelitov, unášačov satelitov a z korunného kolesa. Výhodou najlepších planétových prevodoviek je ich menšia veľkosť. Keď ich porovnáte s klasickými prevodovkami, zbadáte rozdiel. Kolieska planétovej prevodovky majú oproti klasickým prevodovkám vyššiu životnosť. Ďalej oceníte viac prevodových kombinácií a jednoduché riadenie vďaka kolesám v stálom zábere.

Planétové prevodovky majú aj menšie nevýhody. Sú nimi komplikovaná montáž, komplikovanejší prístup k nim, ale aj väčšie zaťaženie ložísk.

Skvelými prevodovkami na trhu sú planétové prevodovky EX. Sú navrhnuté a vyrobené pomocou najmodernejších prostriedkov.

Prevodovka je podľa Wikipédie technická realizácia prevodového mechanizmu vo forme samostatného podsystému strojov.

Závitovkové prevodovky

Kvalitné závitovkové prevodovky sú vyrábané aj vo viacerých strojárenských firmách na Slovensku. Vyrábajú ich modernou technológiou, aby spĺňali všetky predpoklady na kvalitné bezporuchové fungovanie. Závitovkové prevodovky si môžete kúpiť s motorom, bez motora alebo s možnosťou upnutia na pätku.

Prevodový mechanizmus v nákladných autách, stavebných strojoch a v osobných automobilov nemôže byť realizovaný bez kvalitnej prevodovky. Ak hľadáte kvalitné prevodovky, nájdite si slovenskú firmu, ktorá sa špecializuje na predaj rôznych typov prevodoviek. Jednou z takýchto firiem je aj firma Forin s.r.o.