Rate this post

Najlepšie mrazničky – kúpa mrazničky je v dnešnej dobe pomerne drahou investíciou a ľudia na oplátku očakávajú, že im mraznička vydrží dlho. Aj kúpa mrazničky však podlieha niektorým pravidlám a preto si pred jej kúpou poriadne naštudujte aspoň zopár informácií, aby sa sa pri kupovaní  obchode nestratili už úplne.

Zopár základých informácií o mrazničkách

Najlepšie mrazničky – rozlišujeme dva základné typy mrazničiek – pultové a skriňové. Pultové mrazničky sú väčšinou využívané v reštauráciách a podobných zariadeniach a sú to tie mrazničky, ktoré sa otvárajú zhora. A naopak skriňové mrazničky sú tie, ktoré sa otvárajú spredu a sú vhodné do domácností – do domov a bytov. Dôležitá je veľkosť mrazničky. Poriadne sa zamyslite nad množstvom potravín, ktoré bežne do mrazničky odkladáte – aby ste jej veľkosť pri kúpe novej zbytočne neprepískli! Ako ďalšiu radu Vám chceme dať to, čo je možno niektorým samozrejmé, no iní sa môžu pozabudnúť – pred kúpu novej mrazničky, poriadne odmerajte priestor, na ktorý chcete mrazničku umiestniť!

Skriňové mrazničky

Skriňové mrazničky, ktoré si väčšina ľudí kupuje do svojich domácnosti, sa otvárajú spredu. Sú to mrazničky, ktoré na trhu nájdete naozaj v rôznej veľkosti. Navyše, tieto mrazničky, sú veľmi priehľadné a niektoré majú veľký počet políc, aby ste sa vo svojej mrazničke vyznali krásne s prehľadom. Sú vhodné na uskladnenie rôznych potravín, nie však vhodné pre príliš veľké potraviny. Slúžia skôr na uskladnenie potravín malých a stredne veľkých. Ďalším plusom týchto mrazničiek je to, že majú množstvo rôznych programov. Výrobcovia ako aj pri inej elektronike, si dávajú záležať na tom, aby ich produkt či výrobok bol čo najzaujímavejší a najpredávanejší – aby jednoducho očaril čo najviac potenciálnych záujemcov.

mraznička

Pultové mrazničky

Medzi hlavné prednosti tohto typu mrazničiek patrí vyššie spomínaný veľký priestor. Aj keď sa takáto mraznička hodí predovšetkým do reštaurácií či iných predajní, ľudia, ktorý bývajú v dome tieto mrazničky oceňujú stále. Ideálne tieto mrazničky sú pre skladovanie veľkých potravín. Veľa z nich je vybavených aj zámkom dverí. Ďalším plusom je aj to, že tieto mrazničky sú izolované a tým pádom je spotreba energie nižšia.

Najlepšie mrazničky

Negatívna pultových mrazničiek

Táto mraznička má veľa výhod, no spomeňme si aj jej nevýhody. Prvou a najdôležitejšou je to, že táto mraznička zaberá veľa priestoru. Ak však bývate v dome, veríme, že s týmto problém nemáte. Ďalšou nevýhodou týchto mrazničiek je to, že ak chcete dočiahnuť niektorú zmrazenú potravinu, musíte sa zohýnať a preto je nevhodná pre tých ľudí, ktorí majú nejaké zdravotné problémy alebo problémy s chrbticou. Tiež je nevhodná pre ľudí starých a nízkych. Veľakrát tieto mrazničky nemajú vnútorné usporiadanie a preto tam nenájdete žiadne priehradky alebo iné police a priedely.

Mrazničky a ich klimatická trieda

Klimatická trieda vyjadruje teplotu prostredia, v ktorom má byť mraznička umiestnená. Je dobré zmestiť sa do tohto rozsahu konkrétnej klimatickej triedy, lebo potom mraznička nebude fungovať správne. Ak by bola mraznička umiestnená do teploty mimo rozsah klimatickej triedy bude spotrebovávať viac energie, na čo by ste čoskoro prišli aj sami. Klimatické triedy majú zväčša označenie N, SN, T, ST.

Rozsah konkrétnych klimatických tried

  • N (16 – 32°C)
  • SN (10 – 32°C)
  • T (18 – 43°C)
  • ST (18 – 38°C)

mraznička

Funkcie mrazničiek

Najlepšie mrazničky –  mrazničky dnešnej doby majú už naozaj neuveriteľné množstvo funkcií. Ako sa volajú a čo je ich cieľom? Tak napríklad:

  • SUPER MRAZENIE – zabraňuje tomu, aby sa potraviny nerozmrazili a podporuje prudké ochladenie tak, aby zamrazené ostali čo najdlhší čas
  • AKUMULAČNÁ DOBA – funkcia, vďaka ktorej ostanú potraviny zmrazené aj pri nečakanom výpade elektriny
  • AIR FRESH FILTER – odstraňuje zbytočné pachy z mrazničky (aj z chladničky)
  • LOW FROST – potraviny chráni pred zbytočnými kusmi ľadu + zabezpečuje aby sa potraviny rýchlo rozmrazili

Preferujete skôr skriňovú alebo pultovú mrazničku? Dajte nám vedieť v komentári!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.