Rate this post

Najlepšie práčky – kupovať novú elektroniku do domu či bytu nie je stále jednoduché. Na vedomie treba brať mnoho vecí a pritom ešte zladiť cenu nového spotrebiča s peňaženkou, tak aby všetko klapalo. Pri kúpe televízora treba brať do úvahy kvalitu jeho obrazovky, uhlopriečky a aj to či funkcie, ktoré Vám výrobca ponúka budú vo Vašej obývačke využité. Podobne je to pri notebookoch, mobilných telefónoch a tak ďalej.

Podľa čoho si však vybrať práčku ak tomu tak celkom nerozumiete a predtým ste nikdy práčku nekupovali? V článku nižšie, sa pokúsime poskytnúť niekoľko rád a tipov, čo si všímať pri kúpe, tak aby táto investícia stála zato!

Akú veľkosť práčky je vhodné zvoliť?

Najlepšie práčky – existujú predovšetkým dva typy práčok. Tieto typy sa rozlišujú podľa toho koľko miesta máte na práčku. Existuje práčka širšia, ktorá sa plní bielizňou spredu, a potom tu je práčka užšia, ktorá zaberá menej priestoru a plnená je zhora. Takže, je len na Vás koľko miesta vo svojej kúpeľni alebo práčovni “uvoľníte” novej posile do domácnosti.

najlepšia práčka

Práčka, ktorá sa plní spredu (predné plnenie) do x uje obyčajne rozmery 60 x 85 x 60, a jednoducho povedané – zmestí sa do nej viac bielizne (niektoré typy týchto práčok “unesujú” aj 12 kg bielizne). V takejto práčke vyperiete dokonca aj botasky, či rôzne tenisky.

Na druhej strane, sú tu práčky, ktoré sa plnia zvrchu (vrchné plnenie). Sú také, ktoré síce zaberajú menej miesta, ale zmestí sa do nej menej kilogramov bielizne (maximálne 6 kg). Ak sa budete rozhodovať či si nekúpite práve takúto práčku, pamätajte. Potrebuje svoj priestor smerom nahor – dajte si pozor aby tam nebolo niečo čo by jej prekážalo; napríklad police a podobne. Táto práčka je však vhodnejšia pre tých, ktorí majú problém sa zohýnať, pretože prádlo z tejto práčky vyberiete pohodlne aj keď pri nej budete stáť. Je vhodná najmä pre tých ľudí, ktorí v byte alebo v dome bývajú sami, prípadne dvaja, traja ďalší.

Najlepšie práčky

Objem novej práčky

Objem je v preklade maximálna hmotnosť práčky (bielizne) ktoré je práčka schopná vyprať. V dnešnej dobe sa už vyrábajú práčky s objemom v rozmedzí medzi od 3 do približne 12 kilogramov. Čo však musíme zdôrazniť – práčky, ktoré dokážu vybrať naraz veľa oblečenie alebo veľké kusy prádla spotrebujú prirodzene viac energie. Sú to predovšetkým tie práčky, ktoré sa plnia spredu.

Avšak, výrobcovia dnešnej doby sú už natoľko vynaliezaví, že pod ich rukami už vznikli aj také práčky, ktoré dokážu spotrebovať len toľko energie, koľko oblečenie máte v bubne. Hovorí sa tomu aj šiesty zmysel práčok. Preto ak ste veľká rodina, ktorá neustále potrebuje prať oblečenie, odporúčame práčku s bubnom do 12 kilogramov, ale hľadajte takú, ktorá bude zahŕňať aj spomínaný šiesty zmysel.

Ak ste však niekde na byte, kde bývate sám, prípadne ste zatiaľ bezdetní pár alebo študenti vysokej školy bývajúci na byte – pre Vás bude najvhodnejším riešením práve práčky, ktorá vyberie maximálne 6 kilogramov (aj to nie stále, väčšinou to bude menej). Prečo? Odpoveď je jednoduchá – aby ste neplatili príliš veľa peňazí za spotrebovanú energiu, keď toho neperiete zase až tak veľa!

najlepšia práčka

A čo otáčky odstreďovania?

Otáčky sú ďalšou dôležitou “vecou” Vo všeobecnosti platí, že čím vyšší je počet otáčok, tým bielizeň, ktorú z práčky po vypratí vyberiete bude suchšia. Veľakrát to ale znamená, že táto bielizeň bude pokrčená a bude ju ťažšie rozžehliť. Na našom trhu existuje naozaj veľa druhov práčok a niekedy je si vybrať tú správnu skutočne ťažké. Čo sa týka otáčok, nájdete však aj také práčky, ktoré budú mať až 2000 otáčok za minútu. Či to však využijete ťažko povedať. Všetko závisí od látky bielizne,ktorú dávate “do prania”. Preto najlepšie práčky sú také, ktoré majú rozmedzie otáčok od 500 do približne 1500.

Kritérií, podľa ktorých vybrať tú správnu práčku je naozaj veľa, treba však poriadne rozmýšľať či potrebujete kvantum funkcií, ktoré dnešný trh ponúka.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.