Rate this post

Najlepšie rúry na pečenie – neexistuje snáď jedna domácnosť, ktorá nemá zaobstaranú rúru. Na trhu ich nájdete v rôznych veľkostiach, farebných prevedeniach s grilom aj bez. Je pomerne väčšou investíciou a preto by ste mali mať aspoň aký taký prehľad medzi týmito spotrebičmi. Dokonca nájdete už aj také, ktoré v sebe majú zabudovaný gril a varenie či pečenie je s nimi jedna radosť. Ak však stojíte pred kúpou novej rúry a neviete do akej investovať peniaze, v tomto článku Vám ponúkame zopár užitočných rád, ako na to.

Množstvo funkcií, ktoré zahŕňajú rúry na pečenie

Najlepšie rúry na pečenie – medzi prvé základné kritériá, o ktoré by ste sa mali zaujímať pri kúpe novej rúry na pečenie je jej proces samočistenia. Či ide o pyrolitické, katalytické alebo parné samočistenie. Niektoré rúry tiež majú funkciu indukčné pečenie. Ide o také pečenie, kedy sa plech rozpáli veľmi rýchlo a Vy môžete piecť skoro. Využijete to napríklad pri rýchlej a neočakávanej návšteve. Zaujímavým faktom je tiež to, že na trhu už existujú aj rúry také, ktoré zahŕňajú aj funkciu rozmrazovania. 

najlepšie rúry

Okrem toho možno oceníte aj funkciu ohrevu vzduchu. V tomto prípade je v zadnej časti namontovaný ventilátor, ktorého úlohou je rýchlejšie ohriať vzduch. Rúry na pečenie môžu zahŕňať aj funkciu parného pečenie. Toto pečenie zachováva v potravinách dostatočné množstvo vitamínov a preto je takáto rúra vhodná pre tých, ktorí obľubujú zdravé a fresh potraviny.

Vyššie spomínaný gril je súčasťou už väčšiny rúr na pečenie. Je vhodným pomocníkom do kuchyne a to najmä vtedy ak nemáte gril vonku v záhrade alebo na terase. Pri výbere rúry tiež pozorne zbajte o to, aby sa Vám vaša nová rúra na pečenie do kuchyne zmestila. Platí tu staré dobré “dvakrát meraj, raz strihaj”.

Najlepšie rúry na pečenie

Vstavaná alebo kombinovaná rúra na pečenie?

Kombinovaná rúra – je bežný typ rúry, ktorý si aj ľudia na Slovensku kupujú. Ide totiž o rúru, ktorá zahŕňa aj sporák. Ak by ste ju potrebovali premiestniť na iní miesto, žiadny problém.

Vstavaná rúra – väčšinou má dvierka, ktoré sa otvárajú a zatvárajú a je perfektne doladená k dizajnu kuchynskej linky.

Základné delenie rúr na pečenie

Poznáme dva základné typy rúr – elektrická a plynová.

Elektrická rúra na pečenie – už z jej názvu vyplýva, že hlavným zdrojom, ktorý poháňa túto rúru je elektrina. Pečie rovnomerne zhora aj zdola, vzadu sa dokonca nachádza ventilátor, ktorý s ľahkosťou dokáže rozprúdiť vzduch v rúre.

Plynová rúra na pečenie – rúra založené na zdroji plynu, jedlo v nej pripravované viac vysušujú. Občas sa tiež môže stať, že jedlo po dopečení, bude viac upečené zospodu. Pri tomto type rúry sa ťažko reguluje teplo.

najlepšie rúry

Ďalšie zaujímavé funkcie rúr na pečenie

Najlepšie rúry na pečenie:

  • rozmanitosť programov – inteligentné nastavenia rúr na pečenie Vás prekvapia. Bude to chcieť trošku cviku a prezretia manuálu, no s rúrou, ktorá má množstvo funkcií a programov budete určite spokojní. Odporúčame piecť zdravo a výdatne. Ľudia si väčšinou zlými stravovacími návykmi priam privolávajú obezitu. Potom už proti nej budete márne bojovať tabletkami na chudnutie. Stačí sa len stravovať zdravšie!
  • tepelná sonda – táto vychytávka je kombinovaná s programami, ktoré na rúre máte a využíva sa predovšetkým pri pečení väčšieho kusu mäsa. Zapichuje sa totiž do vnútra mäasa a tak dokáže regulovať teplo v mäso – prechádza sa tak tomu, aby mäso bolo zvnútra neupečené, resp. dopečené málo
  • osvetlenie v rúre – osvetlenie v rúrach, ktoré sú na dnešnom trhu ponúkané je už samozrejmosťou a slúži na to,a by ste nemuseli k za každým otvárať dvierka a kontrolovať stav vnútri
  • termostat – vďaka nemu si hravo v rúre vysušíte ovocie alebo aj huby
  • teleskopické výsuvy – sú to vlastne mriežky, ktoré má už väčšina rúr na trhu. Slúži na to, aby ste mali jednoduchší prístup k plechu na pečenie
  • rozmrazovanie – na trhu sú už ponúkané aj také rúry, ktoré majú funkciu rozmrazovania
  • niektorí výrobcovia si tiež dávajú záležať na tepelnej ochrane dvierok rúry

Kupovali ste nedávno novú rúru na pečenie? Akými kritériami ste sa riadili? Dajte nám o tom vedieť v komentári!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.