Rate this post

Najlepšie telefóny – nad otázkou kúpy mobilného telefóny stojíme veľakrát oveľa častejšie ako nad kúpou práčky, notebooku, chladničky a podobne. Prečo je to tak? Buď svojmu mobilnému telefónu pomôžete “odísť” Vy sami alebo jednoducho vypovedá svoju kvalitu. A teraz sa máte opäť rozhodnúť, ktorý bude tým najlepším spoločníkom pre ďalšie roky. Akú značku teda zvoliť a akými pravidlami sa riadiť pri kúpe toho nového tak aby vydržal čo najdlhšie?

Nie je mobilný telefón ako telefón…

Keď kupujete nový notebook, prvým nad čím sa musíte zamyslieť je to, na čo notebook predovšetkým potrebujete. Rozlišujú sa viacero druhov notebookov a Vám si stačí vybrať ten, ktorý je pre Vás alebo Vašu prácu tým najvhodnejším. Podobne je to pri kúpe nových mobilných telefónov. Poriadne sa zamyslite nad tým, na čo všetko budete nový mobilný telefón využívať. Staršia generácia používa telefón predovšetkým na volanie blízkym a písanie správ. Užívatelia mladší  si však dávajú záležať na viacerých kritériách nového telefónu.

najlepšie telefóny

Dotykový displej v dnešnej dobe samozrejmosťou

Najlepšie telefóny – aj keď sa stále nájdu ľudia, ktorí preferujú tlačidlové telefóny, mladšia generácia rozhodne skôr siaha po tých dotykových. Tieto telefóny považujeme aj za inteligentné a majú naozaj množstvo, ale že množstvo funkcií. Telefóny s dotykovým displejom nájdete vo veľkých ale aj v menších verziách. Ako sa však vyznať v milióne parametrov? Prezradíme nižšie.

Moderné telefóny = dotykové smartfóny

Medzi základné výhody týchto inteligentných telefónov patria najmä veľký displej, ktorý Vám bude robiť radosť nielen pri písaní, pretože klávesnicové písmenka budú väčšie, ale aj pri prezeraní fotiek, videí a neraz aj filmov. Super na týchto telefónoch je to, že sa dajú ovládať dotykom. Pre niektorých to zo začiatku môže byť problém, no po čase si aj títo odporcovia dotykových smartfónov prídu na svoje a viac si telefón s tlačítkami nezakúpia.

Najlepšie telefóny – tieto vyspelé telefóny tiež disponujú kvalitným zabudovaným fotoaparátom a to nielen zadným, no aj predným, ktorý čoraz viac zahŕňa aj funkciu blesku. Vaše fotografie odteraz budú dokonalé.

Najlepšie mobilné telefóny

Medzi nevýhody dotykových telefónov však musíme zaradiť to, že ich baterka nevydrží príliš dlho a teda ak celý deň telefón nepustíte z ruky, môže sa stať, že telefón budete nabíjať nielen počas noci, ale aj počas dňa. V tom lepšom prípade to bude iba počas noci. Ďalšou nevýhodou tohoto telefónu je to, že nie je až tak mechanicky odolný – stačí, že Vám spadne a rozbije sa. Takýmto prípadom však treba predchádzať a preto odporúčame kúpu ochranného skla, rovnako ako krytu. Niektorým ľuďom tiež môže prekážať, že takýto telefón je “veľký do ruky”, no ako sme spomínali vyššie – nájdete dobre vybavené telefóny a aj menších rozmerov. Stačí len pozorne hľadať.

Mobilné telefóny so systémom Android

Medzi základné výhody telefónov, ktoré sú vybavené Androidom od spoločnosti Google patrí to, že dostupné sú aj naozaj pekné modely a za prijateľné ceny. Vybrať si môžete naozaj z množstva telefónov a medzi ich základnú výbavu zaraďujeme kvalitný fotoaparát, nabíjačku a slúchadla. Na GooglePlay si do tohoto telefónu dokážete stiahnuť naozaj veľa hier a aplikácií. Avšak nevýhodou je nižšia dostupnosť aktualizácií.

najlepšie telefóny

Mobilné telefóny Apple so systémom iOS

Po iPhonoch siaha v dnešnej dobe čoraz viac užívateľov. Prečo? Tento telefón zahŕňa totiž obrovské množstvo predností. Samozrejmosťou je kvalitný fotoaparát, ktorý by mohol konkurovať aj zrkadlovkám. Operačný systém je kvalitne nastavený, preto je plynulý a funguje “ako hodinky”. Čo je ale super je to, že takýto mobilný telefón sa dá prepojiť aj s ďalšími zariadeniami od Apple. Niekomu sa však cena iPhonu nebude pozdávať. Ak však budete hľadať poriadne, nájdete ho už aj do 250€. Za zmienku však stojí aj to, že na trhu je od Apple dostupných menej modelov iPhonov, v porovnaní s inými druhmi, napr. Huawei, Lenovo, Xiaomi a pod.

Aký mobilný telefón ste si naposledy kúpili a prečo ste siahli práve po tejto značke? O Vašu skúsenosť sa s nami podeľte v komentári!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.