5 (100%) 1 vote

Prečo uprednostňovať práve plastové okná?

 

Medzi najpredávanejšie okná radíme aj plastové okná. Bývajú uprednostňované pred drevenými oknami a hliníkovými oknami.

Ak práve uvažujete o osadení nových okien, čo vás presvedčí, aby ste si kúpili práve plastové okná?

 

Ľahko sa udržiavajú a majú vysokú životnosť

 

Ak chceme, aby nám okná vydržali čo najdlhšie a plnili si svoju funkciu, je potrebné ich pravidelne čistiť a starať sa najmä o tesnenia. Pri nesprávnej starostlivosti výrazne skrátite životnosť vašich nových okien.

Prečo uprednostňovať práve plastové okná?

Pri plastových oknách sa výrazne nezapotíte. Odporúča sa jedenkrát ročne umyť gumové tesnenia vhodným saponátom a následne ich natrieť silikónovým olejom. Každý výrobca však môže odporúčať niečo iné, preto sa pri kúpe poinformujte o tom, ako sa starať o tesnenia nových okien. Ak chcete, aby vám vydržali aspoň 50 rokov (čo je maximálna životnosť plastových okien), čistite a natierajte tesnenia okien.

Sú lacnejšie v porovnaní s ostatnými

 

Práve toto je tou najväčšou výhodou všetkých plastových okien ponúkaných na slovenskom trhu. Sú najlacnejšie zo všetkých typov okien. Okrem toho majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, predávajú sa v rôznych farebných prevedeniach a výrazne vám ušetria náklady na kúrenie. Majú viacero pozitív, no práve nízke ceny sú tým najväčším pozitívom.

Ak teda chcete kvalitné okná, ale nechcete zbytočne preplácať, kúpte si moderné plastové okná od slovenských výrobcov, ktorí sú na slovenskom trhu už roky a majú za sebou množstvo spokojných zákazníkov.

 Prečo uprednostňovať práve plastové okná?

Plastové okná narozdiel od drevených nemusíte natierať. Pri výbere nových plastových okien si všímajte akú stavebnú hĺbku dosahujú, koľko majú skiel a aké sú možnosti tesnenia.

Dúfame, že vás tieto slová presvedčia, aby ste si kúpili cenovo prijateľné plastové okná.