5 (100%) 2 votes

Sedačky, ktoré dokonale zapasujú k zariadeniu moderných obývačiek

 

Nájsť kvalitnú sedačku je v súčasnosti náročnejšie. Obchodov, ktoré predávajú sedačky, je neúrekom a vybrať si z tak veľkej ponuky takú, ktorá bude pasovať k zariadeniu obývačky, môže byť ťažké.

Ako si teda vybrať takú, ktorá bude dokonale ladiť k zariadeniu modernej obývačky?

Sedačky, ktoré dokonale zapasujú k zariadeniu moderných obývačiek

Dôležitý je rozmer

 

Ako prvé si všímame farebné prevedenie, no ako prvé by sme si mali všímať predovšetkým rozmer sedacej súpravy. Ešte predtým, ako si pôjdete pozrieť a vyskúšať nové sedačky, dôkladne si premerajte aj priestor, kde bola umiestnená stará sedačka a kde teraz bude umiestnená vaša nová sedačka. Ak v obývačke nechávate nábytok, je potrebné vedieť, aký maximálny možný rozmer sedačky si môžete dovoliť. Do malých obývačiek (do jednoizbových bytov) sa odporúčajú malé pohovky. Ich súčasťou by malo byť lôžko na spanie.

Rohová, účková, alebo pohovka?

Na základe rozmerov miestnosti a miesta, kde by mala byť umiestnená sedačka, si vyberáte typ sedačky. Rozmerovo, ale aj štýlovo sú najvhodnejšími práve jednofarebné rohové sedačky. Poskytnú dostatok miesta na sedenie a v prípade potreby si ich môžete rozložiť a spraviť z nich miesto na spanie.

Účkové sedacie súpravy sú vhodné najmä do priestranných obývačiek, ideálne však do obývačiek, ktoré sú prepojené s ďalšou časťou domácnosti, napríklad s kuchyňou a jedálňou. Vyžadujú si viac priestoru a zároveň poskytujú najviac priestoru na sedenie.

Sedačky, ktoré dokonale zapasujú k zariadeniu moderných obývačiek

Materiál poťahu

 

Okrem rozmerov, ceny a typu je dôležitý aj materiál. Do luxusne zariadených obývačiek sa odporúčajú kožené sedačky. Nezabúdajme však na to, že koža sa v lete lepí a v zime zase nepríjemne chladí. Ideálnymi materiálmi sú tieto materiály – žinilka, mikroplyš, mikrovlákno, semiš, prírodná bavlna. Nie sú náročné na údržbu, vydržia dlho a ani po rokoch používania nestratia na svojej kráse.