5 (100%) 1 vote

Školské batohy a na čo všetko ďalšie pripraviť prváčika

Ponúkam vám zoznam základných vecí, ktoré by vášmu školákovi nemali chýbať.  Ako býva zvykom, prvý deň dostanú rodičia zoznam, čo všetko by mali obsahovať ich školské aktovky. Ak máte doma prváčika, tak ten zoznam môže byť samozrejme o niečo väčší, lebo štartovacia výbava býva často obsiahlejšia. Ale mnoho vecí si viete zohnať už skôr. Tak si pozrite, čo všetko treba nachystať a načo netreba zabúdať.

 

Školské batohy

 Najdôležitejšou vecí, ktorú školáci potrebujú, je školská taška. Prváčikovia už určite nachystanú tašku majú, aj keď školský rok ešte nezačal. Pri starších školákov je dobré, ak sa skontrolujú študentské batohy, či nemajú diery, či nie je moc poškodený a teda treba zhodnotiť či vydrží aj nasledujúci školský rok. Ak prídete na problém, že je taška už veľmi obnosená, ešte stále stihnete kúpiť novú. Vo väčšine prípadov sú školské batohy často aj v zľave.

Školské batohy a na čo všetko ďalšie pripraviť prváčika

Peračník

Ako sme už spomínali, tak prváčikovia majú svoje perá a ceruzky v peračníku určite nachystané v predstihu. Starším školákom sa odporúča skontrolovať kvalitu pier, ceruziek a ďalších potrieb, ktoré by v peračníku nemali chýbať počas školského roku.

Školské batohy a na čo všetko ďalšie pripraviť prváčika

Kreatívne pomôcky

Na veľmi obľúbenú  hodinu asi každého z nás , teda výtvarnú výchovu nemôže ani váš školáčik prísť nepripravený. Budú potrebovať vodové farby, voskovky, paletu na farby, štetce, farebné papiere, nožničky, pohár na vodu, lepidlo, plastelínu a ďalšie potreby. Výtvarné pomôcky je užitočné ak bude mať žiak uložené vo vrecúšku.

Majte na mysli aj prezuvky pre vaše deti. Výber prezuviek neberte na ľahkú váhu. Školáci v nich budú tráviť naozaj veľa času, preto výberu prezuviek venujte dostatok času. Na prezuvky je tiež dobré mať vrecúško, aby ich školáčik mal po hromade a prenosné. Ak chcete dať svojim deťom minuloročné prezuvky, poriadne ich skontrolujte či sú v dobrom stave , ale hlavne či vášmu dieťaťu sedí veľkosť.