5 (100%) 1 vote

Sprievodca pri výbere dámskych kabeliek

 

Tento dôležitý módny doplnok máme pri sebe vždy, akonáhle opustíme svoj domov. Nosíme v ňom potrebné veci, či už rúž na pery, balzam na pery, púder, ale i peňaženku, mobil, či doklady.

Dámskych kabeliek nie je nikdy dosť a práve preto, ak uvažujete, že si kúpite zopár nových, poradíme vám, ako si vybrať šikovné dámske kabelky, ktoré vám vydržia.

Sprievodca pri výbere dámskych kabeliek

Na akú príležitosť kabelku potrebujete?

 

Pri výbere novej kabelky zohľadňujte predovšetkým príležitosť, na akú kabelku plánujete nosiť. Ak potrebujete kabelku na plesy, svadby, či oslavy životných jubileí, kupujte si kvalitné spoločenské kabelky s dobrým zapínaním a takým farebným prevedením, aby ste ich zladili k topánkam, v tomto prípade k lodičkám, či sandálom na podpätku.

Do práce odporúčame väčšie obdĺžnikové kabelky, do ktorých sa zmestí formát A4.

Na stretnutie s kamarátkami zase malé crossbody kabelky.

 

Materiál kabelky

 

Okrem príležitosti zohľadňujte aj materiál kabelky. Vnútro kabelky musí byť kvalitne ušité, aby sa netrhalo a dôležitý je aj zvršok kabelky. Lacnejšie kabelky nájdete v ponuke kabeliek zo syntetických materiálov. Kvalitnejšie kabelky však nájdete v ponuke kožených kabeliek.

Sú pevné, rokmi nestrácajú na svojej kráse a hlavne sú nadčasové, čiže ich môžete nosiť aj o pár rokov. Keď sa rozhodnete kúpiť si novú koženú kabelku, môžete počítať s vysokou kvalitou a odolnosťou, a to aj napriek pravidelnému využívaniu kabelky.

Sprievodca pri výbere dámskych kabeliek

Farebné prevedenie

 

A na záver si vyberajte farebné prevedenie. Odporúčame skôr farebné neutrálne kabelky, ideálne kabelky v prírodných farbách. Oceniť oceníte predovšetkým béžovú, koňakovú, hnedú, sivú, alebo čiernu.

 

Keď sa budete držať týchto praktických rád, ľahko sa zorientujete v ponuke kabeliek a vyberiete si také, ktoré vám budú robiť spoločnosť niekoľko rokov, a to aj bez toho, aby vyšli z módy.