5 (100%) 1 vote

Ako sa starať o kožené lodičky  v jednoduchých 5 krokoch

Mnoho z nás si nie raz povedalo, že kožené lodičky vydržia dlhšie kvôli svojej kvalite pri výrobe a materiálu.

Avšak tak ako to je aj s vašou pokožkou, tak aj s topánkami. Čím dlhšie a častejšie sa o budeme starať a samozrejme jemne s nimi zaobchádzať, tým dlhšie ostanú krásne a ako nové.

Akých je 5 základných krokov na ich údržbu?

 

  1. Očistiť

 

V provom rade je čistý základ. Vezmite si jemne navlhčenú handričku, ktorou lodičky očistíte od špiny. Nechajte ich vyschnúť a potom ich vyleštite bavlnenou handričkou (napr. zo starého trička.)

 

  1. Špeciálne krémy

 

Tento krok má pomôcť zmäkčiť a hydratovať kožu, aby neskôr bola menej náchylná na vysychanie a praskanie. Používajte špeciálny krém či sprej na topánky, sandále, lodičky, ktorý sa absorbuje priamo do materiálu topánky, na rozdiel od syntetického prípravku, ktorý sedí na povrchu.

Ako sa starať o kožené lodičky v jednoduchých 5 krokoch

  1. Impregnácia

 

Či už žijete v meste, ktoré je náchylné na nepriaznivé zimné počasie alebo nie, nie je žiadny skutočný dôvod, prečo by ste nemali impregnovať vaše kožené lodičky. Vyhľadajte ochranné spreje (alebo produkty na báze včelieho vosku, ak sa vám nepáčia spreje), ktoré nie sú na báze oleja – tým je menšia šanca na zmenu farby kože.

Ako sa starať o kožené lodičky v jednoduchých 5 krokoch

  1. Leštenie

 

Skúste použiť lak na báze vosku namiesto krémovej bázi. Permanentným pravidlom by mala byť tenká vrstva lesku na vašich topánkach. Doporučujú sa týždenné aplikácie.

 

  1. Oprava

 

Dajte si záležať pri vyhľadávaní obuvníka. Ak sa niečo stane s vašou topánkou ( napríklad vypadáva opätok)  nečakajte na posledný možný okamih hľadania riešenia.