5 (100%) 1 vote

Starostlivosť o kožu v chladnom ročnom období

 

Obdobie mrazov sa nezadržateľne blíži a počas tohto obdobia si musíme dávať pozor na vrstvenie. V zime sme náchylnejší na vírusové a bakteriálne ochorenia dýchacích ciest, no pri nesprávnom obliekaní nám hrozí aj zápal močových ciest.

V tomto ročnom období trpí aj naša koža. Je vystavovaná výkyvom teplôt a práve preto by sme mali zvýšiť pozornosť o jej starostlivosť.

Starostlivosť o kožu v chladnom ročnom období

Vysúšanie pleti na tvári

 

Tvár a pokožka na nej nebýva chránená pred extrémnymi mrazmi a práve preto je potrebné vždy ráno a vždy večer nakrémovať si pleť hydratačným krémom na tvár. Ak sa vám pokožka pravidelne vysúša a už je vidieť prvé vrásky, odporúčame vám siahať skôr po prírodnej kozmetike, ktorá nie je vyrobená z ropy, ale len z prírodných ingrediencií.

Ráno si nezabúdajte tvár dôkladne ošetriť krémom a až po dôkladnom vsiaknutí krému môžete nanášať make-up.

 

STOP horúcej vode

 

Radi sa sprchujete pod prúdom horúcej vody? Nerobte to. Práve takéto sprchovanie vašu pokožku ešte viac vysúša. Ak sa nebudete pravidelne krémovať a zároveň sa budete umývať po prúdom horúcej vody, riskujete praskanie pokožky a prenikanie baktérií do tela.

Umývajte sa pod prúdom ani nie studenej a ani nie horúcej vody. V zimných mesiacoch sa po každom sprchovaní (sprchovaní večer) dôkladne hydratujte. Myslite predovšetkým na tvár, krk, chodidlá. Ak sa vám na tele objavili kožné výrastky, dávajte si pozor, aby ste si ich nezatrhli. V prípade potreby sa dajú tieto kožné výrastky odstrániť.

Starostlivosť o kožu v chladnom ročnom období

Tvorba akné v oblasti krku

 

V zime nosievame šály a prechod medzi exteriérom a interiérom vyvoláva potenie práve v tejto oblasti tela. Pravidelne si pokožku na krku ošetrujte prípravkami proti akné a ak treba, skúste iný materiál šálov.

V zime si nezabúdajte hydratovať aj pery. Kúpte si kvalitný balzam na pery, ktorý je bez zbytočných pridaných látok. Myslite na to, že primárnou úlohou balzamov na pery je premastenie, ochrana pred chladom a aj ochrana pred UV žiarením.

Odporúčame predovšetkým balzamy, ktoré obsahujú tieto látky – lanolín, včelí vosk, čajovník, bambucké maslo, ale aj vitamíny B, E a zinok.