5 (100%) 1 vote

Tipy a triky, ako zvýšiť svoju bezpečnosť v aute

 

Nehodovosť na cestách aj napriek viacerým opatrenia výrazne neklesá. Z veľkej časti si za to môžu vodiči sami.

Ak ale chcete zvýšiť svoju bezpečnosť v aute, čo môžete pre to urobiť?

Zabezpečte kvalitné osvetlenie svojho auta

 

Počas zamračeného počasia je nutné byť dobre viditeľný. Zlé osvetlenie automobilu ale môže výrazne prispieť k zníženiu bezpečnosti. Ak chcete zvýšiť svoju bezpečnosť na cestách, zabezpečte si preto kvalitné osvetlenie svojho auta. Odporúčame vám počas dňa používať LED denné osvetlenie. LED denné osvetlenie má podstatne dlhšiu životnosť, zbytočne si nevypaľujete klasické žiarovky určené predovšetkým na používanie v noci.

LED žiarovky vás perfektne osvetlia a vy budete mať dobrý výhľad pred seba počas dňa, keď nie je počasie zrovna ideálne. Výhodou LED žiaroviek je ich úspornosť. Za dobrý peniaz máte kvalitné žiarovky, ktoré vám veľmi dlho vydržia.

Vymieňajte pneumatiky podľa sezóny a kontrolujte si dezén

 

Bezpečnosť na cestách sa môže znížiť aj vtedy, ak vodiči nebudú pravidelne meniť pneumatiky. Okrem striedania pneumatík podľa sezóny (letné, zimné) je potrebné kontrolovať dezén pneumatík. Ak jazdíte častejšie, je pochopiteľné, že sa pneumatiky rýchlejšie opotrebujú a dezén pneumatík bude menší. Pri opotrebovaných pneumatikách hrozí vyššie riziko šmyku najmä na mokrej vozovke. Auto sa tak stane neovládateľné a dopravnej nehode sa nevyhnete.

Vymieňajte preto pneumatiky nielen sezónne, ale kontrolujte si aj ich opotrebenie a dezén. Na nových pneumatikách sa neoplatí šetriť. Je to investícia, ktorá má chrániť vaše zdravie a zdravie všetkých účastníkov premávky. Môžete si kúpiť moderné deflektory, môžete zainvestovať do LED osvetlenia ŠPZ, ale ak nebudete mať kvalitné pneumatiky, vaša bezpečnosť v aute bude ohrozená.

Zvýšiť svoju bezpečnosť v aute môžete však najmä tým, že budete venovať pozornosť len šoférovaniu a nenecháte sa rozptyľovať pípajúcim mobilným telefónom.

Zdroj obrázka:

 

Autor: OlegRi / Shutterstock.com