5 (100%) 3 votes

Váhy by mali byť dôležitou súčasťou vašej prevádzky

 

Ak vlastníte reštauráciu alebo máte kamennú predajňu s rôznym tovarom, bez dobrých plne funkčných váh by vaša prevádzka nemohla plnohodnotne fungovať. Preto si pri výbere spomínaných váh dávajte extra pozor na to, či majú nové váhy, ktoré potrebujete kúpiť, aj metrologické overenie. To by malo byť v cene novej váhy a nemali by ste si zaň extra doplácať.

Ktoré váhy by ale mali byť súčasťou vašej prevádzky?

Váhy by mali byť dôležitou súčasťou vašej prevádzky

Obchodné váhy

 

V tejto kategórii nájdete okrem obchodných váh aj kuchynské váhy. Ak vlastníte reštauráciu, kaviareň, či vediete hotelovú kuchyňu, obchodné váhy by vám nemali chýbať. Do predajne by ste si mali kupovať také obchodné váhy, ktoré majú tri displeje zobrazujúce jednotkovú cenu, hmotnosť a celkovú cenu. V gastronomických prevádzkach nesmú chýbať také váhy, ktoré slúžia na prevažovanie porcií. Jedná sa o jednoduchšie váhy, ktoré nezobrazujú cenu, ale slúžia len na zobrazenie hmotnosti váženého produktu.

V tejto kategórii nájdete aj také váhy, ktoré majú zabudovanú termotlačiareň etikiet. Takéto váhy zúžitkujete v prevádzkach, kde sa predáva ovocie a zelenina.

Váhy by mali byť dôležitou súčasťou vašej prevádzky

Počítacie váhy

 

Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o váhy, ktoré majú určiť presný počet kusov položených na vážiacej ploche. Na začiatok sa vypočíta váha referenčnej jednotky – 1 ks výrobku a potom vám dokážu určiť presný počet vážených kusov. Počítacie váhy by nemali preto chýbať ani vo vašej prevádzke.

Využívajú sa najmä v predajniach s malými kusmi – hlavne v železiarstvach. Firmy ich využívajú aj pri inventúrach. S funkciami ako tarovanie, kumulácia a nastavenie cieľového počtu kusov môžete počítať.

Váhy by mali byť dôležitou súčasťou prevádzky. Napovedia vám, koľko materiálu je potrebného na výrobu finálneho produktu. Pri výrobe kozmetiky a liekov je potrebné dodržiavať stanovené množstvo prísad a len malé presiahnutie ktorejkoľvek z nich môže zničiť komplet celý výrobný proces.