5 (100%) 2 votes

Vyberajte pekné obrazy do domácnosti

 

Dotvárajú atmosféru interiéru a dokážu zakryť prípadné nedokonalosti na stenách. Nevieme si bez nich predstaviť ani jednu miestnosť, no pri ich výbere sa veľakrát zapotíme. Nájsť pekný motív a dobrý rozmer sa môže zdať prakticky nemožné.

Prispôsobenie štýlu bývania

 

Výber nových obrazov sa odporúča prispôsobovať štýlu, v akom sú izby zariadené. Ak ste milovníkom škandinávskeho štýlu, odporúčame kupovať obrazy s prírodnými motívmi. Ak sa vám ale zapáčil industriálny štýl a plánujete si v ňom zariadiť komplet celú domácnosť, pokojne siahnite po abstraktnejších vzoroch. Milovníkom umenia odporúčame obrazy od Picassa a Vincenta van Gogha. Tie v moderných interiéroch dokonale vyniknú!

Akýkoľvek nový obraz vždy prispôsobujte štýlu bývania. Ľahko by sa mohlo stať, že kúpite nový drahý obraz, ktorý vám do interiéru nebude vôbec pasovať.

Vyberajte pekné obrazy do domácnosti

Viacdielne obrazy a obrazy na plátne

 

Najpopulárnejšími obrazmi v aktuálnych ponukách obrazov sú jednoznačne viacdielne obrazy a obrazy na plátne. V niektorých obchodoch s obrazmi vám podľa vašich požiadaviek vyrobia pekné obrazy na mieru, čo oceníte, ak máte netypické rozmery miestností a nemôžete nájsť ideálny rozmer obrazu.

Vyberajte pekné obrazy do domácnosti

Čo sa týka viacdielnych obrazov, vyhrávajú krajinkové motívy a motívy rôznych kvetov. Obľúbené sú aj 3D motívy, ktorých úlohou je opticky zväčšiť priestor.

Obrazy na plátne sú najčastejšie vyrábané z kvalitných detailných fotiek krajiny – les počas jesene, zakvitnutá lúka, lekná na hladine jazera a pod.

Makro zábery navyše vytlačené na plátne vám odporúčame kupovať najmä nad sedacie súpravy do obývačky. Osloviť vás môže aj ponuka fotomozaiky na plátne, ktorá je vyrobená z rodinných fotografií zákazníka.

Vyberajte podľa miestnosti

 

Ak už budete mať otvorenú web stránku firmy, ktorá predáva pekné obrazy, všímajte si, či má obrazy rozdelené podľa umelcov, štýlu, témy a farby. Dôležitá je aj kategorizácia podľa miestností, kde majú byť obrazy umiestnené.