5 (100%) 2 votes

Výkon zamestnancov zvýšite aj kvalitným osvetlením skladových priestorov a výrobných hál

 

Nájsť vhodný spôsob, ako motivovať zamestnancov k lepším výkonom, nie je náročné. Niekedy stačí aj obyčajný kávovar v kancelárii a chutné občerstvenie v podobe keksíkov.

Výkon zamestnancov ale do výraznej miery ovplyvňuje svetlo. Toho bude síce v nasledujúcich mesiacoch menej, vynahradiť im ho ale môžete kvalitným osvetlením kancelárie, kvalitným osvetlením výrobných hál a skladových priestorov.

Výkon zamestnancov

Nepretržitá prevádzka

Ak máte nepretržitú prevádzku, vašou úlohou je zabezpečiť kvalitnejšie priemyselné osvetlenie. Vzhľadom na to, že sa pracuje aj počas noci, je potrebné myslieť na dôkladné presvetlenie aj tých najtmavších kútov výrobných hál a skladových priestorov. Zlé osvetlenie výrobných hál a skladových priestorov môže narobiť veľké problémy každému jednému zamestnancovi. Slabé osvetlenie môže spôsobiť zvýšenie únavy najmä u zamestnancov, ktorí majú zdravotné problémy, či už psychického charakteru, alebo fyzického. Od svetla závisí aj pravidelnosť našich biorytmov, preto by pre vás nemalo byť príťažou nájsť kvalitnejšie osvetlenie do týchto priestorov.

Zníženie rizika vzniku pracovných úrazov

 

Zlé osvetlenie výrobných hál a skladových priestorov môže mať priamy vplyv na zvyšujúci sa počet pracovných úrazov. Vo viacerých firmách mohlo za pracovný úraz práve zlé osvetlenie. Zamestnanec dostatočne nevidel a zle odhadol situáciu.

Keď sa tak nad tým zamyslíte, zlé osvetlenie skladov a výrobných hál má priamy vplyv aj na pozitívny vývoj vášho podnikania. Čím horšie osvetlenie, tým sa zamestnanci menej sústredia a robia chyby. Zle vyrobený kus je nepoužiteľný kus a je nutné ho vyhodiť.

Neriskujte zbytočne a investujte do dobrého osvetlenia výrobných hál.

Výkon zamestnancov

Ak sa rozhodnete pre LED osvetlenie, ušetríte. LED žiarovky sú šetrné k nášmu zraku a sú úspornejšie ako halogénové žiarovky. Práve pre toto ich uprednostňujú aj malé firmy. Šetria im náklady.