Rate this post

Základná výbava pre Vášho psa

Pre správny vývin a rast Vášho psa je potrebné mu zabezpečiť vhodné podmienky – bývanie, veterinárnu starostlivosť, kvalitnú stravu a hlavne lásku majiteľa.

 

Bývanie pre psa

Podľa vedeckých zistení spí pes až 16 hodín denne, samozrejme ak sa  mu nevenujete. Psy zaujímajú pri spánku rôzne polohy. Spánok je pre nich nesmierne dôležitý. Pes musí vedieť kde je jeho miesto a kde môže nerušene odpočívať. V byte psíkovi vyčleňte pelech alebo prepravku pre psov. Tú môžete využiť aj v prípade, že cestujete. Navyše má aj striešku, takže psa nebude rušiť svetlo žiaroviek bytu.

Základná výbava pre Vášho psa

Ak máte dvor je to ešte lepšie, pes bude mať dostatok miesta a voľný výbeh na dvore prípadne v klietke. Určite sa snažte vyhnúť uviazaniu psa na reťaz. Do búdy by ste mu mali dať teplú deku, zatepliť steny. V klietke môžete tiež umiestniť taktiež box, ktorý nahradí drevenú búdu. Boxy pre psov sú vyrobené z hliníka a sú vhodné aj k preprave psov v aute, či už k veterinárovi alebo hocikde inde.

Základná výbava pre Vášho psa

Psovi do búdy  umiestnite aj nejakú hračku. Hra je vlastne celý život psov. Všetko berú ako hru. Vybijú si pri nej energiu a zlepšujú svoje vlohy a upotrebiteľnosť v budúcnosti. Stačí bežná gumená hračka, povrazová hračka alebo plyšák.

K výbave by mal patriť aj obojok a remeň pre pohyb so psom na verejnosti a v okolí ľudí. Pre väčšie plemená psov sa odporúčajú aj náhubky pre zvýšenie bezpečnosti. Ten využijete napr. v mestskej doprave, alebo úzkych uliciach mesta. Nezabudnite ani na kliešte na strihanie pazúrov a kvalitný šampón. Pre zbavenie bĺch a kliešťov. Niektoré plemená potrebujú špeciálne doplnky pre vysoký lesk ich srsti. S tým je obráťte na dlhoročných chovateľov plemien.