5 (100%) 1 vote

Zrubový obklad a terasové dosky slovenskej kvality

Trendy v bývaní sa každý rok menia. Prispôsobiť sa im môže byť náročné, avšak každý by sa mal riadiť predovšetkým tým, čo sa mu páči a čo sa mu do daného priestoru podľa neho hodí. Nikdy sa neriaďte novými trendmi, pretože by ste sa nedoplatili.

Ak ale túžite po kvalitnej podlahe a modernom obklade do záhradného domčeka alebo na terasu, vyberte si moderný zrubový obklad/ profil a terasové dosky slovenskej kvality.

Zrubový obklad a terasové dosky slovenskej kvality

Zrubový obklad/ profil 

Kvalitné drevené obklady na stenu – aj takto by sme mohli charakterizovať kvalitný zrubový obklad/profil. Jedná sa o kvalitný slovenský drevený obklad, ktorý sa používa predovšetkým na obloženie záhradných domčekov, terás, či malých chatiek. Po obložení týmto kvalitným zrubovým obkladom budete mať pocit, akoby váš záhradný domček, chatka, terasa, alebo rodinný dom bol zrub. Vyznačuje sa vysokou životnosťou, nenáročnou údržbou a predovšetkým odolnosťou voči plesniam a nadmernej vlhkosti. Je vyrábaný v slovenských pílach a na jeho výrobu sa používa výhradne len zdravé ošetrené drevo. Červotočov sa v tomto prípade nemusíte báť.

Výhodou moderného zrubového obkladu je predovšetkým jeho ľahké pokladanie. Je vyrobený v systéme perodrážok, čo znamená, že jednotlivé časti zrubového obkladu ľahko spojíte, a to bez toho, aby ste sa pritom zapotili.

Konkrétne v oravských pílach sa používa na výrobu zrubového obkladu kvalitné smrekové drevo. Je dlhotrváce a veľmi pevné, čo ho predurčuje na výrobu takýchto exteriérových obkladov.

Zrubový obklad a terasové dosky slovenskej kvality

Terasové dosky

Dlažba vždy pôsobila chladne, avšak bola obľúbená nielen v interiéri (najmä v kuchyni), ale aj na terase. Terasové dosky sú však podstatne kvalitnejšie a predovšetkým krajšie ako kamenná dlažba.

Ak máte terasu na úrovni obývacej izby, bolo by lepšie, ak by ste namiesto dlažby obložili svoju terasu drevenými terasovými doskami.

Okrem zrubových obkladov vyrábajú slovenské píly aj moderné terasové dosky. Sú vyrábané s protišmykovými drážkami, čo vám má zabezpečiť bezpečnosť pri chodení. Zvládnu aj výrazné výkyvy teplôt. Stabilitu im zaručujú podkladové hranolčeky, ktoré dostanete automaticky k terasovým doskám. Dlhšiu životnosť terasovým doskám zabezpečíte, ak ich budete pravidelne ošetrovať olejmi a natriete ich voskom.